CANopen Builder

Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

CANopen Builder

Mesaj gönderen yordamtest »

Ekranda görüldüğü gibi CanOpen Builder üzerinden Online sayfasında ASDA -A2-E sürücü ile JOG çalıştırmak istiyorum fakat resimdeki gibi hata alıyorum. Sebebi nedir acaba? Eğitim videolarına göre ilerledim.
jog.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: CANopen Builder

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücüyü varsayılan fabrika ayarlarından farklı olarak hangi parametre değerlerinde test ediyorsunuz?

Sorun devam eder ise 3- 15MC Network Configuration - Motion (Motion Ağ Yapılandırması) uygulama videosundaki adımları eksiksiz uyguladığınıza emin olunuz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:

Turhan yazdı: 20 Şub 2024, 16:30 Sürücüyü varsayılan fabrika ayarlarından farklı olarak hangi parametre değerlerinde test ediyorsunuz?

Sorun devam eder ise 3- 15MC Network Configuration - Motion (Motion Ağ Yapılandırması) uygulama videosundaki adımları eksiksiz uyguladığınıza emin olunuz.
Sürücü parametreleri şu şekilde ayarlı:
P1-01 = 000C
P3-00 = 0001
P3-01 = 0403

Sürücüyü fabrika ayarlarına çevirdiğimizde AL013-14-15 alarmlarını kapatmak için P2-XX deki digital giriş terminallerini 0000 a çektim.
Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:

Bizde Motion kısmındaki Baud Rate bu şekilde kapalı görünüyor bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Sürücüyü resetleyip tekrar denedim videoya göre yine aynı hatayı alıyorum.

motion.PNG
baudrate.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:

Bizim CANopen Builder yazılımının versiyonu 6.08, bizdeki DVP50MC-04s cihazının versiyonu 01.12.02 olarak görünüyor. Bu durumdan dolayı hata veriyor olabilir mi?
revision.PNG
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP15/50MC kontrolcüler ile eksenleri kontrol edebilmek için sürücü üzerinde P1-01=0x000B kontrol methodu ile çalışmalısınız. Ethercat haberleşme için P3-xx parametre grubunu tanımlamanız gerekmez.

Yalnızca P1-01 parmetre değerini değiştirdikten sonra sürücüyü yeniden enerjilendirip çalışmayı test edebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
yordamtest
İletişim:

Sürücüyü resetleyip sadece P1-01 parametresini 0x000B olarak değiştirdik ama yine çalışmadı aynı hata devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Düzeltme: P1-01:000xC modunda sürücüye bağlanabiliyor olmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

“MC Forum” sayfasına dön