ASDA B2 Auto Tuning ile geçmeyen titreme

Kullanıcı avatarı
arzt
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA B2 Auto Tuning ile geçmeyen titreme

Mesaj gönderen arzt »

Merhaba,
ASDA-B2 Sürücü ve 750w motorum var. Pulse ile sürülüyor. Vidalı mili çeviriyor. Geçmeyen bir titreme problemi var, defalarca fabrika ayarlarına sıfırladım yeniden auto tuning yaptım.
En son jl/jm değerini sabit değere oturtup ayarlamaya başlıyorum, vr bu titreme yüksek veya düşük hız fark etmeksizin her zaman oluyor. Sistemde 2 tane delta servo mevcut bir diğerlerini olabilecek en iyi şekilde ayarladım, hiç bir sorun yok burda takılı kaldım.
Resim
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASDA B2 Auto Tuning ile geçmeyen titreme

Mesaj gönderen Turhan »

ASDASoft kazanç penceresi üzerinde Bandwidth değerini kademeli olarak düşürüp her bir kademe için yeni kazanç değerlerini hesaplatıp sürücüye yükleyip çalışmayı gçzlemleyebilirmisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
arzt
İletişim:

Mesaj gönderen arzt »

90-95 seviyelerinde biraz azalmış gibi geldi, 35'e kadar kademeli olarak azalttım. aşağıya indikçe titreme de aynı şekilde arttı, devamına inmek istemedim. Düşük hızlarda bile titreme var yüksek hızlardaki titreme sistemi yıkacak kadar oluyor. isterseniz parametre dosyamı paylaşabilirim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Kazanç değerleri mekanik sisteme göre farklılık göstereceği için parametre dosyasındaki veriler için doğru/yanlış yaklaşımı mümkün olmuyor. Intertio Ratio=1,5-2 ve Rigid Holding değerlerini 1-1,5-2 değerleri için farklı kazanç değelerini hesaplatıp deneme/yanılma methodu ile doğru değerleri bulmaya çalışmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
arzt
İletişim:

Mesaj gönderen arzt »

Rezonans ayarıyla oynamam gerekir mi? Tuningte titremeyi bitirdikten sonra mı o bölüme geçmeliyim?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Tuning işleminden sonra rezonans bastırma adımına geçebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön