DVP15MC RS485 HABERLEŞME HAKKINDA

Kullanıcı avatarı
slymnptr
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DVP15MC RS485 HABERLEŞME HAKKINDA

Mesaj gönderen slymnptr »

Merhabalar, can open builder 6.08 sürümü ile çalışıyorum. Pinler 11 d+ ---> RS+ , 12 d- ----> RS- olarak bağlı. Plc ve inverter tarafını hem 8,e,1,ascii hem de 8,e,1,rtu olarak da ayrı ayrı ayarlayıp denedim. Hatta ayar değişikliklerinden sonra plc ve inverteri yeniden başlatmayı da denedim. hardware konfigurasyonu aşağıdaki gibi:
hw config.jpg
programda ise sanki donanımsal ya da ayarsal bir problem varmış gibi 4 numaralı link hatasını alıyorum.
rs485.jpg
Daha önce bu marka model inverterler ile SS2 plc kullanarak modrw komutu ile problemsiz haberleşmiştim. Sizce şu anda problem ne olabilir? Ayrıca birden fazla inverter ile haberleşebilmek için farklı numaralı linkler mi tanımlamalıyız?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: DVP15MC RS485 HABERLEŞME HAKKINDA

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

2 nolu istasyona sahip cihaz ile haberleşecek şekilde programı oluşturmuşsunuz. MC tarafında bağlantınız doğru, program tarafınızda da bir sorun gözükmüyor. Haberleşme protokolünüzün,istasyon adresinizin ve kablo bağlantınızın sürücü tarafında kesinlikle doğru olduğuna emin olun. Aldığınız hata okuma yaparken time outa düşmesi ile ilgilidir.
fon.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey

“MC Forum” sayfasına dön