Gelişmiş reçete listeleme

Kullanıcı avatarı
Batu
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Gelişmiş reçete listeleme

Mesaj gönderen Batu »

Gelişmiş reçetelerimi basit bir şekilde listelemek istiyorum. Double word olan değerlerim 1000 sayısının üzerinde olduğu için, listeleme ekraninda "-nan" hatası alıyorum. Listeleme yaparken bu değer aralığını nasıl arttırabilirim ya da bu hatayı nasıl çözebilirim?
20240312_125834.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Gelişmiş reçete listeleme

Mesaj gönderen Turhan »

Gelişmiş reçete görüntüleme aracında herhangi bir sorun gözükmüyor. Reçete değişkenlerinizi ve doğru değişken tiplerinde tanımlı aralık içinde çalıştığınızı kontrol edebilirmisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Batu
İletişim:

Mesaj gönderen Batu »

Evet ben yanlış yapmışım. Double word yapmam gerekirken, data formatimi floating seçmişim.

İleride başka bir projede floating kullanmam gerekirse, nasıl bir yol izleyebilirim? Yine aynı hata ile karşılaşacağım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Gelişmiş reçete fonksiyonunda her bir reçete değerini birbirinden bağımsız olacak şekilde farklı data tiplerinde seçebiliyorsunuz. Gelişmiş reçete ayarlarına girip yeni bir reçete oluşiturduğunuzda bu seçimi gerçekleştirebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön