Reçete dışa aktarma

Kullanıcı avatarı
albayrak
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Reçete dışa aktarma

Mesaj gönderen albayrak »

Selamünaleyküm dop 110 ıs kullanıyoruz gelişmiş reçete 10 grup her grupta 150 adet reçete var reçeteyi dışa aktar dediğimizde bütün gruplar ve reçeteler dışa aktarılıyor.
bizim talebimiz ise sadece açık olan reçeteyi ve ayrıca açık olan grubu dışa aktamak ve geri yüklemek istiyoruz mümkünmüdür acaba.

ilave olarak bir soru daha as228 plc de pulse ile servo sürüyoruz plc üzerinden motora limit siviç koyabileceğimiz özel bitler varmıdır acaba stop bitini kullanıyoruz ama oda her iki yönü durduruyor bir tavsiyeniz varmıdır . iyi çalışmalar dilerim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Reçete dışa aktarma

Mesaj gönderen Turhan »

Makro komutları ile reçete verilerini import/export ederken grup numarasına ait bir değişken ile verileri filtre eden bir opsiyon göremedim.

AS PLC için ise HWCONFIG menüsü aracılığı ile pulse çıkış kanallarına ait limit swich tanımlamalarını gerçekleştirebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
albayrak
İletişim:

Mesaj gönderen albayrak »

Cevap için teşekürler as plc eğitiminde bunu görmüştük ama unutmuşum.
bu şekilde limit siviçleri belirledim ancak 4 motorlu sistemde motorların 2 tanesi ni home yaptığımda motor önce pozitif limit sivice gidiyor sonra home sivicine geliyor bütüün motorlar aynı yöntemle home işlemi yapıyor ama bu iki motora limit siviç atayınca home şekli değişiyor nedenini bulamadım. ayrıca bütün motorlarda geri limit sivicini home olarak kullanıyorum.
home.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

AS PLC'de DZRN home bulma komutuna ait tüm opsiyonlar komutun S3 değişkeni ile tanımlanmaktadır. Bu adres 16Bitlik iki registerden oluşur ve home modu, home yönü, Home sensörü durumu dahil bir çok durum bu iki değişkene ait bit adres kodlaması ile hesaplanmaktadır.

Not: Geri limit switch fonksiyonunu pasif ederek tekrar test edebilirmisiniz?

.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön