COMMGR V1.15 HATA

Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

COMMGR V1.15 HATA

Mesaj gönderen firukk »

6 Mart tarihindeki güncellemeyi yükledikten sonra program sık sık hata verir oldu. Online bağlantıda iken bağlantı kopuyor ve commgr programı "yanıt vermiyor" moduna geçiyor. Şimdi de programı yönetici olarak çalıştır dememe rağmen açılıyor gibi yapıp kapanıyor. Ben mi bi yerde yanlış yapıyorum anlayamadım.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: COMMGR V1.15 HATA

Mesaj gönderen Turhan »

Benzer sorunu güncel sürümde yaşamadım. Test etmek isterseniz COMMGR v1.14 sürümünü deneyebilrimisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:

Mesaj gönderen firukk »

Deneyip durumu bildireceğim
Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:

Mesaj gönderen firukk »

firukk yazdı: 10 Mar 2024, 16:40 Deneyip durumu bildireceğim
Bugünden beri 1.14 sürümünü kullaıyorum. Sadece 1 kez Commgr başlatılamıyor hatası verdi. Haricinde hiç bir sorun yaşamadım online bağlantı halindeyken
Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:

Mesaj gönderen firukk »

Benim laptopdan kaynaklanan bir sorun mu bilmiyorum ama yeniden bu hataları almaya başladım. Hata vermeye başladıktan sonra hemen normal dönmüyor program. Bazen bilgisayarı yeniden başlatmadan düzelmiyor.
Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:

Mesaj gönderen firukk »

firukk yazdı: 15 Mar 2024, 10:46 Benim laptopdan kaynaklanan bir sorun mu bilmiyorum ama yeniden bu hataları almaya başladım. Hata vermeye başladıktan sonra hemen normal dönmüyor program. Bazen bilgisayarı yeniden başlatmadan düzelmiyor.
Bu tarihte farklı bilgisayar kullanmaya başladım. Bugüne kadar hiç problem olmadı. Dün yine aynı şekilde online çalışma esnasında alıntıladığım mesajımdaki hatalar sırasıyla çıkıyor ve program minimum 30 dk gibi bir sürede kendi kendine düzeliyor. V1.14 V1.15 sürüm farketmeksizin aynı problemleri yaşıyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Açıkcası COMMGR v1.14 ve v1.15 sürümlerinde genele yayılmış bir sorun bulunmuyor.

Bazı üçüncü taraf otomasyon yazılımlarınında kurulu olduğu PC'lerde COMMGR benzeri bir program aktif olduğunda PC portlarının iletişimi önemli derecede etkilendiğini tecrübe ettiğimizi belirtebilirim. PC'nizin doğrudan görev yöneticisinden (programları X ile kapatarak değil.) PC'de port erişimi olan tüm programların çalışmasını sonlandırılıp tekrardan çalışmayı denemenizi öneririm.

Sorununuz bu ve buna benzer durumlardanda kaynaklanıyorda olabilir. Delta PLC yazılımları Windows elementlerinide kullandığı için testlerinizi mutlaka güncel windows sürümünde test etmeniz ayrıca önerilir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön