DOP100 HMI Buffer Kaydı

Kullanıcı avatarı
Aniluzun
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DOP100 HMI Buffer Kaydı

Mesaj gönderen Aniluzun »

Merhaba,
Bir tesisimizde her gün 11:59:50'de toplam debiyi geçmiş data tablosuna günlük olarak yazdırmak istiyorum. Bunu bilgisayarımda yapıp simülasyonda denediğimde kayıt ediyor. Ancak tesisteki bilgisayardan HMI'a yükleme yaptığımda kayıt etmedi. Bilgisayarımda Dopsoft 4.00.10 versiyonu yüklü. Kendi bilgisayarımda yapıp tesisteki bilgisayara dosya gönderiyorum ve hiç bir değişiklik yapmadan direkt olarak yükleme yapıyorum. Tesisteki bilgisayarda Dopsoft 4.00.16 versiyonu kurulu. Versiyon farkından dolayı böyle yapması mümkün müdür?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: DOP100 HMI Buffer Kaydı

Mesaj gönderen Turhan »

Zamanın 11:59:50 durumuna eşitliğini hangi aygıtta hangi işlemler ile karşılaştırdınız? Ayrıca sistemde Delta PLC bulunuyor mu? Bu gibi işlemlerin PLC'de yapılandırılması daha basitdir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Aniluzun
İletişim:

Merhaba Turhan Bey,

Delta SE serisi CPU kullanıyorum.D1315, D1314 ve D1313 bitleri ile istediğim saate geldiğinde m112 bitine çıkış verip görseldeki ayarlar ile kayıt alıyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bu saat değerini hangi komut yada işlem ile karşışaltırdığınızı belirtmemişsiniz ancak TZCP komutu ile 11:59:50 ile 11:59:59 aralığındaki herhangi bir zaman anında doğrudan bir bit durumunu set edebilirsiniz. Bu bit adresinide örnekleme şartı için kullanabilirsiniz.

Ayrıca her günün 11:59:50 anında bir defa kayıt yuapmanız isteniyor ise tetikleme kaynağı timer değil PLC seçilmeli ve Bufer kaydının tetikleme koşulu kontrol bloğunda yer alan adres aracılığı ile gerçekleştirilmelidir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Aniluzun
İletişim:

Turhan Bey, bu şekilde basit bir çıkış alıyorum. TZCP komutuna gerek var mı?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

TZCP komutu ile 11:59:50 ile 11:59:59 aralığı için bir bit değerini pulse kontak ile set ederseniz, Enerji kesintisi yok ise, haberleşme var ise ve diğer tüm koşullar gerçekleşmiş ise mutlaka kayıt alabilirsiniz.

Sizin yaptığınız gibi tüm değerlerin sadece noktasal eşitliğine bakarsanız haberleşme yenileme saykılınız yaklaşık 1 saniye'den biraz fazla olsa bile her zaman kayıt için gerekli tetikleme şartını sağlayamayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön