CP2000 fixed quantity circulation - Döngüdeki Motor İptali

Kullanıcı avatarı
rb9092
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

CP2000 fixed quantity circulation - Döngüdeki Motor İptali

Mesaj gönderen rb9092 »

Merhabalar. Cp2000 Serisi + Dahili Plc kullanarak 3 adet pompayı pıd olarak kontrol ediyorum. Motorlardan herhangi birini devreden çıkarmak için gerekli 02-03 parametresinden input tanımlamasını yaptım. 3.Motor iptali için MI3 İnputunu Motor OFF olarak belirledim ve bu şekilde inputu fiziksel olarak tetiklediğimde sistem çalışıyor 3.Motor Devreden Çıkıyor. Ancak benim istediğim fiziksel bir bağlantı olmadan(seçici mandal buton kullanmadan ) hmı ekran kısmından 3. Motoru iptal etmek için hangi adresi tetiklemem veya yazmam gerekli.?

Delta tarafından resimde paylaştığım uygulama da ekran üzerinden iptali gerçekleştirilmiş gibi duruyor. Yada diğer ihtimal harici plc kullanılmış hmı üzerinden Örnek olarak MI3 tetiklenmesi için plc nin boş bir outputu aktif edilip fiziksel bağlantıyla gerekli input tetiklenmiş.? Yardımlarınızı bekliyorum.
dsa.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: CP2000 fixed quantity circulation - Döngüdeki Motor İptali

Mesaj gönderen Turhan »

1. Sürücü üzerinde 02-12 parametresi ile resimde işaretlenen DI girişlerinin NO/NC durumu tanımlanabilir. Haberleşme üzerinden bu parametreye H020C adresi ile erişebilirsiniz. Binary kod sistemine göre tetikleyebileceğiniz dijital girişlerin durumunu resimde belirtilen sıralama ile set/reset komutları göndererek DI kontrolünü sağlayabilirsiniz.

2. Sürücü üzerinde P2-74 ve P2-75 parametreleri yer alıyor ise farklı bir yöntem ile de DI'lar tetiklenebilir. Sürücünüzde bu parametreler yer alıyor mu?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
rb9092
İletişim:

Mesaj gönderen rb9092 »

Cevabınız için çok teşekkür ederim turhan bey. Bahsettiğiniz p2... parametreleri benim sürücümde mevcut değil.

02-12 ( Multi-function input mode selection 0000h–FFFFh ) (0: N.O.; 1: N.C.) 0000h H020C

Örnek ; 2.Motor İPTAL ( MI2 ) 3.MOTOR İPTAL ( MI3 ) Olsun
Örneğe bağlı kalarak H020C Adresine göndermem gereken bilgileri paylaşır mısınız.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Binary bit durumuna göre yazmanız gereken sayı değerini bulabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
rb9092
İletişim:

Mesaj gönderen rb9092 »

Teşekkürler . Sizin paylaşmış olduğunuz bilgiler doğrultusunda benim anladığıma göre kendi sormuş olduğun örneğin cevabı ;
Örnek ; 2.Motor İPTAL ( MI2 ) 3.MOTOR İPTAL ( MI3 ) Olsun

MI2 2.Motor İptal için 3.bit 0000 0000 0000 1000 H020C Adresine decimal ( 8 ) göndermeliyiz.
MI3 3.Motor İptal için 4.bit 0000 0000 0001 0000 H020C Adresine decical ( 16 ) göndermeliyiz.

Umarım doğru anlamışımdır .
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet doğru. Birden fazla input durumunuda aynı anda tetikleyebilirsiniz. Kontrol adresine 16+8=24 sayını taşıdığınızda MI2 ve MI3 girişlerini aynı anda aktid edebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
rb9092
İletişim:

Mesaj gönderen rb9092 »

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ederim.
Kullanıcı avatarı
rb9092
İletişim:

Mesaj gönderen rb9092 »

Merhabalar. CP2000 Dahili plc RPR Komutuyla parametreleri okuyabiliyorum. Ancak WPR komutuyla veri yazamıyorum bunun için şartlar varmı. Sürücü Stop konumunda olması gerekiyo gibi. ISP Soft kullanıyorum. 16#010C DEN Hızlanma rampasını okuyabiliyorum ancak yazamiyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

|WPR D10 H010C| komut satırı ile 01-12 parametresine veri yazabiliyor olmalısınız. User manuel içerisinde bu parametre değeri sürücü RUN konumunda iken bile değiştirilebileceği belirtilmiş.

.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
rb9092
İletişim:

Mesaj gönderen rb9092 »

Dediğiniz gibi user manuel den baktım bazı parametler hertürlü koşulda okunup yazılabiliyor. Ancak bir kaç tane parametre denedim hepsini okuyabiliyorum yazamıyorum. Bi yerde yanlışlık var nerede çözemedim...?
Birde dahili plc yi aktif edince 12-00 : 4 modu iptal oluyo. Röle grupları çıkış vermiyor.(muhtemelen plc o çıkışları İnOut olarak belirlediği için ) Ben dahili plc yi aktif etmeden denememi yapmıştım o şekilde düzgün çalışıyor du. Dahili plc yide kullanmam gerekiyor. Onun için Sürücünün Herz ve Sahadan gelen Bar bilgisine göre motorların döngüsü , devreye girip çıkmasını ve eş yaşlanmasını dahili plc de döngü kurup yazıcam.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön