İkinci frekans komutu kaynağı

Kullanıcı avatarı
Fatih46r8
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

İkinci frekans komutu kaynağı

Mesaj gönderen Fatih46r8 »

İyi günler ben bir konuda bilgi almak istiyorum.
İki tane motorum var birisi kumaş çekme diğerinde kumaşı salma ben bu motorları delta vdfel serisi invertörle le hızlarını kontrol ediyorum tek bir potansiyometre ile kontrol ediyorum orada bir sıkıntı yok ama 2. Bir pot ile kumaş çekme invt 10 - 15 hz aralığında değiştirmek istiyorum bunun bağlantısını nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olabilir isiniz.
Kullanıcı avatarı
Fatih46r8
İletişim:

Re: İkinci frekans komutu kaynağı

Mesaj gönderen Fatih46r8 »

islam yazdı: 03 Nis 2019, 10:08 Mevcut frekansın(üzerindeki pottan ayarladığınız değer) üzerine mi 10-15 hz arası ekleme yapacaksınız yoksa 10-15 hz arası çalışmasını mı istiyorsunuz? Buarada 2 invertörüde tek bir pottanmı kontrol ediyorsunuz yoksa ayrı ayrımı?
Mevcut olan frekansı üzerine 0-15 hz ekleme yapmak istiyorum

2. İnvertörüde tek bir pottan kontrol ediyorum anlatmak istediğim şu tek bir potla 2 invt aynı frekansta çalıştırıyorum ama invertörün bir tanesine bir pot daha ekleyip 0 ila 15 hz aralığında frekans eklemek istiyorum
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: İkinci frekans komutu kaynağı

Mesaj gönderen İslam »

Öncelikle EL serisi invertere kendi klemensleri üzerinden yanlızca 1 tane harici potansiyometre bağlanabilir. Yani 2. bir potansiyometre kullanmak istiyorsanız sürücünün üzerinde bulunan keypad potansiyometreyi kullanabilirsiniz. Bunun için birinci ana frekans komut kaynağını harici potansiyometre yaptığınızı varsayalım ardından;

02.09 --> 4 (İkinci frekans komut kaynağını dijital keypad potansiyometre yapar)
02.10 --> 1 (Birinci + ikinci frekans komutu)
04.02 --> 30 (Keypad potansiyometre kazancı), 30 yaparsanız size potanstan 0-15 hz arası değişiklik yapmanızı sağlar. 20 yaparsanız 0-10 hz değişim imkanı sunar.

Keypad potansiyometreden yapacağınız 0-15hz yada 0-10hz değişikliklerini mevcut frekansınızın üzerine yazacaktır.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön