z faz bulma

Kullanıcı avatarı
eng_semir
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

z faz bulma

Mesaj gönderen eng_semir »

iyi çalışmalar
15mc ve asda a2 kullanıyorum her turde bir pals sürücüden almak istiyorum birkaç tür sonra plcden komut verilecek pals sayısına göre ocz pin kullandım plc görmiyor npn olarak bağlantı yaptım ama olmadı benım hata nedir
2 sorum oz oz/ kullanıp inkoderin girişine alsam olur mu sonunda motor kaç tür olduğunu öğrenmek istiyorum
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: z faz bulma

Mesaj gönderen Turhan »

OCZ faz çıkışı NPN pulse sinyali üreteceğinden GND klemensine 0VDC uygulamanız ve OCZ pininden bu sinyali geri almanız gerekmektedir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
eng_semir
İletişim:

Turhan bey merhaba
Diagram gibi yaptim ama direkt plcye bağladım optocoupler kullanmadım yene de olmadı ozel bir parametre var mi
+Com gnd'ye bağlamak gerek mi
Kullanıcı avatarı
eng_semir
İletişim:

Tm oldu optocoupler ekledim tesekkur ederim
Kullanıcı avatarı
eng_semir
İletişim:

İyi çalışmalar
Turhan bey bu soru daha önce sordum
Z faz palsi saymak istiyorum npn olarak bağladim ama plc palsleri görmüyor optocopler kullandım optocoplerin ledi sönüp yanar ama plc saymiyor hata neden olur acaba bir parametre onun için var mi
3 gün uğraştım boşa bana yardım edersen sevinirim
2 plc kullandım 15mc ve ss2
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bağlantı şeklini doğru uyguladığınızdan emin olunuz. Ayrıca Z fazını sayarken PLC'nin yüksek hızlı pulse girişi ve bu girişe ait donanımsal yüksek hızlı sayıcıyı kullanınız.

DVP PLC Hızlı Sayıcılar
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
eng_semir
İletişim:

15mc plc yüksek sayıcı var mı
Enkoder girişine denedim olmadı enkoder eksen yaptım oz ve oź kullandım melaaf olmadı yarın yüksek sayıcı denemem gerek

Teşekkürler ederim hocam
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü OCZ fazını enocder ekseninin A fazına girerek encoder eksenini aşağıdaki tipte kullanmayı deneyebilirmisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“MC Forum” sayfasına dön