c2000 yön değiştirme süresi

Kullanıcı avatarı
arısoy
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

c2000 yön değiştirme süresi

Mesaj gönderen arısoy »

Merhaba, c2000 55kw sürücü ile açık çevrim tork kontrol modunda çalışıyorum. Sarkaç tarzı atalatli bir yüküm var yük çok hızlı yön değiştiriyor aynı anda bende dijital girişten yön değiştirme sinyalini uyguluyorum fakat sürücü geç cevap veriyor ve yükü durduruyormuş gibi oluyor güç üretimi geç kalıyor. Birde atalet serbest dönerken sürücüye aynı yönde dönme sinyali verdiğimde çıkış frekansı sıfırdan başladığı dönen yüke yavaşlatma uygulayı sonrasında devm ediyor bu sorunları nasıl aşabilirim acaba
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: c2000 yön değiştirme süresi

Mesaj gönderen Turhan »

Hız ve tork kararlılığı için kapalı çevrim tork kontrol methodunu öneriyoruz. Motoru kapalı çevrim modunda kontrol etmeniz mümkünmüdür? Değil ise şu anlık açıkçevrim testini gerçekleştirdiğiniz parametre dosyanızı mesaja ekleyebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
arısoy
İletişim:

Mesaj gönderen arısoy »

Motor açık alanda olduğu için encoder bağlamadan açık çevrim yapmak istiyoruz. vfd550c43a sürücümde 22 KW 2 Adet aynı yük miline bağlı motorum var. Açık cevrim tork modu kullanıyorum. Kalkışta titreşim yaşıyorum açık çevrimden kaynaklandığı büyük ihtimal ama yapabileceğim bişey varmıdır. Parametre listesini ekte mevcut.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

C2000 açıkçevrim tork kontrol methoduna ait kontrol diyagramı aşağıdaki gibidir. Bu kontrol diyagramına göre açık çervim modunda iki motorun aynı anda kontrol etmeniz dışında yaşadığınız durumun ASR kazançları ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Sürücü üzerinde 11-03 ile 11-05 aralığındaki parametre değerlerinin geçerli olabilmesi için P11-00 parametresinin bit0 durumu ON olmalı yani bu parametreyi 1 kaydetmiş olmalısınız. Bu değişikliği gerçekleştirdikten sonra 11-03 ile 11-05 arasındaki ASR kazanç değerlerini değiştirerek çalışmayı test edebilirmisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön