Dop100 haberlesme

Kullanıcı avatarı
zileli6034
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dop100 haberlesme

Mesaj gönderen zileli6034 »

Merhabalar ben Dop 100 hmi ya program yükledim PC ile haberlesdim fakat PC den kabloyu cikarttigimda bana haberleşme koptu sinyali vermiyor değerler yerli yerinde duruyor .plc ye taktigimda da haberleşme yapmıyor ip falan tam
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Dop100 haberlesme

Mesaj gönderen Turhan »

HMI sadece ilgili portlarına tanımlı slave kontrol cihazları ile haberleşme time-out süresi sonunda haberleşme uyarı mesajını aktif eder. Özel bir uygulama fonksiyonu kullanmıyorsanız PC ile iletişimin kesilmesi sonrasında herhangi bir hata mesajı almamanız normaldir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
zileli6034
İletişim:

hocam plc (dvp15mc) ye de bağlıyorum ne haberleşme hatası alabiliyorum nede haberleşebiliyorum tuhaf bişey oldu anlamadım ip atamam 1 formunda
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Haberleşme hatasını gösterme zamanını 0 yada haberleşme kesmesini aktif etmiş olabilirmisiniz? Normalde haberleşme koşulu sağlanan fakat haberleşme time-out süresi içersinde veri alışverişi sağlanamayan HMI'ın TCP Read Error hatası vermesi beklenir.

DVP-MC'nin yalnızca bir adresini okuyacak yeni bir HMI test projesi oluşturup tekrar denermisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
zileli6034
İletişim:

yok denedim yine yok haberleşme kuramadım hocam. aslında hersey normal gibi görünüyor ufak bir yer atladığımı sanıyorum fakat bulamadım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Test için kullandığınız HMI projenizi mesaja ekleyebilirmisiniz? Ayrıca DVP15MC'nin hangai haberleşme portunu kullanıyorsunuz?
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön