asda a2 encoder

Kullanıcı avatarı
bulutca
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

asda a2 encoder

Mesaj gönderen bulutca »

merhaba hayırlı işler
asda a2 servoyu encoder ile puls olarak sürmek istiyorum fakat gerektiğinde operatör panelinden ürün boy ayarı yapabimem için yani ürün 1 67 mm ürün 2 100mm gibi ayar yababilmem için servo enkoder palsini takip edecek ben ekrandan girdiğim değere göre hareket edecek bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: asda a2 encoder

Mesaj gönderen Turhan »

Pulse kaynağı ile sürülen eksenlerde pulse boyu sürücü tarafından daha çok pulse kaynağı üzerinden kontrol edilir.

Uygulamanız farklı bir detay içeriyor ise bunu mesajda açıklayıcı bir şekilde belirtebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bulutca
İletişim:

Mesaj gönderen bulutca »

merhaba turhan bey
dediğiniz ben anlatamadım ambalaj makinası var selefon çeken merdane var merdaneler sürekli dönüyor ve aradaki dişli gurubu bıçağı çevirerek selefonu kesiyor selefon boyunu başka bir ürüne göre kısaltıp yada uzatmak için dişli gurubları değişiyor yani bıçak hızı dişli oranına göre değişiyor benim yapmak istediğim merdane gurubuna enkoder bağlayıp bıçak tarafına servo bağlayıp op panelden servo hızını merdaneye göre değiştirebilmek dolayısıyla selefon boyunu ayarlamak biraz uzun oldu kusura bakmayın
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Enkoder servoya bağlı ve servo bu enkoderi boy oranınca takip edecek ise enkoder servo arasındaki takip oranını 1-44 ve 1-45 parametre değeri belirler. Boy oranlamasını bu parametreeden yapabilirsiniz. Yada bir diğer çözüm ECAM dir orada cam eğrisi çizerek master slave ilişkisi ile 5-19 dan oranlamayı yaparsınız.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
bulutca
İletişim:

Mesaj gönderen bulutca »

teşekkür ederim uğur bey iyi çalışmalar

“Servo Forum” sayfasına dön