ISPSoft FB DIV İşlemi Hata Kod: 110

Kullanıcı avatarı
42konyahydro42
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ISPSoft FB DIV İşlemi Hata Kod: 110

Mesaj gönderen 42konyahydro42 »

1.png
Merhaba,
ISPSoft programında 28SV11 PLC programlarken FB içerisinde DIV bölme komutunu kullanmam gerekiyor. S1, S2 ve D datalarını WORD tipinde tanımladım fakat Hata Kodu 110 Veri türü eşleşmiyor hatası almaktayım.

Ayrıca monitor table kısmın offline simulasyon modunda 16 bit ve 32 kısmın içeriğini göstermemektedir. Simulasyonda program içeriğinde datayı gördüğüm halde monitor tablede izleyemiyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ISPSoft FB DIV İşlemi Hata Kod: 110

Mesaj gönderen Turhan »

DIV komutunun sonuç değişkeni 2 word'luk array tipinde olmalıdır. Array'in ilk değişkeni bölüm sonucunu, İkinci değişkeni ise bu S1/S2 işleminden kalan değeri vermektedir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
42konyahydro42
İletişim:

Turhan Bey teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım oldu fakat monitor table kısmın çözemedim. Hexadecimal olarak alınca içeriği görüyorum ve sonuç doğru, ama decimal tabanda hiçbir değer göstermiyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Monitor table sekmesinde editor dili Türkçe ise değer görüntüleme ile ilgili sorun oluşuyor. İlerleyen sürümlerde bu sorun giderilecektir. Editor dilini ingilizce kullanıp tekrar deneyebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
42konyahydro42
İletişim:

Dil değişimi ile düzeldi teşekkür ederim iyi günler.

“PLC Forum” sayfasına dön