Tork sınırlama mümkünmü?

Kullanıcı avatarı
bektas5050
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Tork sınırlama mümkünmü?

Mesaj gönderen bektas5050 »

Merhaba, 30 kw c2000 sürücü ile 30 kw bağlı yüke yolveriyorum. Şuan kontrol modu hız modu seçili tek analog girişten hız refensını veriyorum. Şöyle bir sorunum oluyor motor yol aldıktan sonra motora bağlı yükte artma veya azalmalar oluyor yüklenme olduğunda motor frekans kaybettiği için referens hıza gelebilmek için akım yükseltiyor istenilen hıza çıktığı sırada da motor yükünde eksilme meydana geliyor ve referans frekansının üzerine çıktığı için frenlemeye geçiyor. Bu durumda sürücü yaklaşık 4-5 saniye yüklenme ve 4-5 saniye yavaşlamaya çalışıyor ve dolayısıyla mekanik olarak aşırı sarsıntı meydana getiriyor. Benim ihtiyacım olan yük aldığı sırada çektiği akımı sınırlayarak veya biraz geç yada daha uzun rampalı bir tork uygulayarak bu durum oluşmasın istiyorum. Yüklenme esnasında oluşacak hız kaybını göze alıyorum. Nasıl bir yöntemle bu sorunu çözerim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Tork sınırlama mümkünmü?

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü V/F kontrol modunda iken çıkış voltaj ve akımını V/F eğrisine göre ayarlamaktadır. Sürücü çalışır durumdayken yük durumuna göre akım sınırlaması yapmamaktadır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bektas5050
İletişim:

Tork moduna alınıp sabit bir tork sınırı belirleyerek yine tek pot ile hız referansı sürerek çalıştırmak mümkünmüdür?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücüyü Tork modunda kullanırsanız Hız ve tork referansını ayrı ayrı tanımlayabilirsiniz. Örneğin 40.00Hz. frekasnında %80.0 tork ile dön gibi. Ancak bunun için Motor miline Encoder ve Encoder kartını kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bektas5050
İletişim:

11:27 deki max tork komutunu atıyorum %50 yapsam sürücünün max vereceği akımı sınırlamış olurmuyum?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

11.27 Parametesi Tork çalışma modu için set edilebilecek maximum tork değeri ile ilgilidir. Bu parametreyi değiştirmeniz V/F çalışma modunda büyük ihtimalle geçerli olmayacaktır.

11-34.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön