ASDA-B2 AL017

Kullanıcı avatarı
ahmetsh
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA-B2 AL017

Mesaj gönderen ahmetsh »

iyi günler elimde 1kw b2 servo motor ve sürücüsü var. AL017 hatası alıyorum. Hata kodlarına baktım. EEPROM okuma ve yazma hatası diyor. Bunu nasıl çözebilirim. Yardım edebilir misiniz. Kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: ASDA-B2 AL017

Mesaj gönderen Uğur »

Eprom koruma hatasıdır. Eprom yazma ömrü sürekli yazma işlemi ile doldurulmuş yada bir donanım sorunu mevcut. Cihazı tamir servisine iletmelisiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
aykutkrdnz
İletişim:

Mesaj gönderen aykutkrdnz »

bu hatanın olmaması için ne yapmamız gerekiyor ? eeprom koruması için belirli bir parametreye belirli bir veri yazdırma işlemi yapmak lazım mı ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Özellikle haberleşme'nin kullanıldığı sürücüde P2-30 parametresini başlangıçta 5 olarak set ederseniz sürücü eeprom yazma korumasını etkinleştirmiş olursunuz. Bu parametre değeri 5 set edildiği andan sonra sürücüde hiçbir parametre değeri kalıcı olarak saklanmayacaktır.

Not: P2-30 parametresi kalıcı olmayan data adresidir. Sürücü'nün her yeniden enerjilenmesi sonrasında bu parametre değeri 5 olarak set etmelisiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
aykutkrdnz
İletişim:

Teşekkür ederim.
İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
aykutkrdnz
İletişim:

eeprom yazdırmayı deniyorum ancak yazılamadı. p2-30 parametresinde aynı zamanda okuma yapılabilir mi ? tek word olarak yazdırmayı deniyorum. komutlarımda bir hata var mıdır ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bu parametreye, H10 numaralı fonksiyon kodu ile 2Word uzunluğunda veri yazmayı deneyebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
aykutkrdnz
İletişim:

Sonuç aynı. sürücü üzerinden de parametreyi kontrol ettim ancak yazılamamış. m1129 sinyali veriyor her seferinde. data alma zaman aşımı. nasıl çözebilirim?
Kullanıcı avatarı
aykutkrdnz
İletişim:

Turhan Bey,

CN3 konnektörümüzdeki (+) (-) ayaklar içeri bükülmüş ve temassızlık oluşmuş. Konnektörümüzü değiştirdik ve sorun düzeldi.

Destekleriniz için teşekkür ederiz.

İyi çalışmalar.

“Servo Forum” sayfasına dön