ASD-A2 SERVO

Kullanıcı avatarı
burakilhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASD-A2 SERVO

Mesaj gönderen burakilhan »

kolay gelsin a2 servo ile uygulamamızda 2 adet sensörümüz olacak dıjıtal ınputlar ile bunu yapabilirmiyiz?
örnegin 1.sensör gördügünde servo start
2.sensör gördügünde servo stop

bu uygulamaya ilave dahili haberleşme yapacagım sadece hız bilgisi jog calışma ve 1 adet pozisyon ataması yapacagım nedeni ise (2. sensör) görmez ise pozisyonda servo stop yapmalıyım.

yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASD-A2 SERVO

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Servo dahili pozisyonlama modunda iken haberleşme üzerinden hız, pozisyon, rampa gibi değerleri değiştirebilirsiniz. Dijital inputlar ile servoya pozisyon komutu gönderebilir veya Motoru stop konumuna geçirebilirsiniz. Bu çalışma modu için gerekli bilgilere ASDA-A2 Dahili Pozisyonlama (PR) Modu dokümanını inceleyebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
burakilhan
İletişim:

turhan bey dahili pozisyonlamada hız gönderemiyorum pr pzisyonlama seçili ama ekrandan hız gönderemiyorum
Kullanıcı avatarı
mmtkaya
İletişim:

Mesaj gönderen mmtkaya »

Merhabalar;
Pozisyonlama için kullandığınız PR da hız için hangi paremetreyi kullandıysanız (p5-60 ile p5-75 arası ) o paremetreye hız bilgisi yazmanız gerek,SPD hedef hız index.

Kolay Gelsin
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Servo sürücüye hız bilgisi gönderebilmeniz için ilgili PR adımında seçili olan hız datasına değer yazmalısınız

Örneğin: PR1 pozisyon komutunda hız referansı için POV0 seçildi ise P5-60 parametresine yani Address: 0578H, 0579H DW adresine değer yazmalısınız. Parametre ile ilgili diğer bilgiler aşağıdaki gibi olacaktır.

Default: 20.0
Applicable Control Mode: Pr
Unit: 0.1 r/min
Range: 0.1 ~ 6000.0
Data Size: 16-bit
Display Format: Decimal

pov.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
burakilhan
İletişim:

turhan bey kolay gelsin DI2 komut tetikleme tanımlı ben sadce 1 adet pozisyon kullanmak istiyorum DI2 tetikledigimde p5-07 (servo-50e) adresine 1 göndermesi gerekirken 0 gönderiyor
DI3 motor stop tanımlı bu girişi tetikledigimde ise p5-07 (servo-50e) adresine 64 gönderiyor ve motor duruyor
burada istedigim DI2 tetikledigimde (servo-606) a yazdıgım pozisyona gitsin pozisyona giderken DI3 tetiklemesi aktif olursa motor pozisyona gitmeden dursun ve mevcut encoder pozisyonunu sıfırlasın.
iyi çalışmalar....
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Eğer bu inputlar haberleşme üzerinden tetiklenecek ise 'Sabit Ata' butonu kullanarak P5-07 parametresinin Hex Addresi: 050EH, 050FH adresine doğrudan 1 ve 64 değerini gönderebilirsiniz.

Eğer inputlar fiziksel olarak tetiklenecek ise DI2 'Komut tetikleme' ve Farklı bir inputunuz 'Pozisyon komut seçimi Bit0' olarak seçilmeli 'Pozisyon komut seçimi Bit0' tanımlı input seçilmeden DI2 tetiklenir ise bu PR0 adımını yani Home işlemini başlat komutudur. Önce 'Pozisyon komut seçimi Bit0' inputu ardından DI2 tetiklenir ise bu PR1 adımını çalıştır komutudur. PR1' i fiziksel oalrak seçmek için ilave bir inputa ihtiyaç duymaktasınız.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
nexit1111
İletişim:

Mesaj gönderen nexit1111 »

Turhan bey merhaba

ASD-A2 servoya PLC-RS485 Com2 port üzerinden gear2 P1-45 (015AH) yazmak istiyorum. MODWR - MODRW komutlarıyla iki farklı program hazırladım ama başarılı olamadım. Servo parametrelerim ve programlar ektedir. Acaba nerede hata yapıyorum. Yardımlarınız rica ediyorum. İyi çalışmalar.

Servo İstasyon Bilgileri
adress: 2
baud rate: 19200
protocol: RTU-8-N-2
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Servo P1-45 parametresi DoubleWord bir adrestir(015AH-015BH) ve birden fazla word adrese veri yazabilmeniz için H0010 Fonksiyon kodunu kullanmalısınız. Dolayısı ile MODRW komutunda S2 kısmını 16#0010 tanımlamalısınız.

Com-2 RS-485 portu için data okuma/yazma tamamlandı bilgi biti için M1127, Timeout'a düştü bilgisi için M1129 bitini kullanabilirsiniz. (Time Out süresi D1129 datası ile milisaniye cinsinden ayarlanabilir.) Bunun dışında herhangi bir yanlış parametre veya komut kullanımına rastlayamadım.

Servo_P1-45.png
modrw komutu.png
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
nexit1111
İletişim:

Mesaj gönderen nexit1111 »

Turhan bey adres ile ilgili bir problem var gibi okutma yaptığım zamam servo iöerisindeki değerden farklı bir değer geliyor

“Servo Forum” sayfasına dön