dopb 07E415 sayfa yükleme hatası

Kullanıcı avatarı
enelsanelektrik
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

dopb 07E415 sayfa yükleme hatası

Mesaj gönderen enelsanelektrik »

merhaba;,
07E415 panele 2.00.04 versiyon kullandığım dopsoft ile sayfa yüklemek istediğimde ekran üzerinde "recive data fail(0) ,bilgisayar üzerinde ise "com disconnet" hatası veriyor.
Panelin ayarlarından "usb com port" numarasını 0,1,2 olarak hepsini denedim fakat değişen bir şey olmadı,usb com port u 1 olarak seçtiğimde ve usb kabloyu taktığımda bilgisayrda delta diye bir klasör açıyor,ama 2 olarak ayarladığımda klasör açmıyor ve sayfayı yüklemek istediğimde tekrar "recive data fail(0) hatasını veriyor.ne yaptıysam olmadı.
Bu sorunu nasıl çözebilirim.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

Re: dopb 07E415 sayfa yükleme hatası

Mesaj gönderen Uğur »

Bu hata yüklemenin kesintiye uğratılması problemi gibi duruyor. Öncelikle com mode ayarı ı 2 de kullanın. Farklı bir usb kablosu özellikle manyetik nüveli olanlatından kullanın. Dizüstü pc ise kesinlikle şarj kablosu takılıyken deneyin. Farklı usb portuna bağlayarak deneyin. Olumsuz ise hmi enerjisini kapatın arkasındaki pili çıkarın ve enerjilendirin. Ekrana pil yok uyarısı gelince hiçbir işlem yapmadan pc den program yüklemeyi başlatın. Yine devam ediyor ise farklı pc ile test ederek sorunun hmi kaynaklı olduğunu teyit edin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
enelsanelektrik
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Mesaj gönderen enelsanelektrik »

Uğur yazdı: 02 Şub 2019, 22:09 Bu hata yüklemenin kesintiye uğratılması problemi gibi duruyor. Öncelikle com mode ayarı ı 2 de kullanın. Farklı bir usb kablosu özellikle manyetik nüveli olanlatından kullanın. Dizüstü pc ise kesinlikle şarj kablosu takılıyken deneyin. Farklı usb portuna bağlayarak deneyin. Olumsuz ise hmi enerjisini kapatın arkasındaki pili çıkarın ve enerjilendirin. Ekrana pil yok uyarısı gelince hiçbir işlem yapmadan pc den program yüklemeyi başlatın. Yine devam ediyor ise farklı pc ile test ederek sorunun hmi kaynaklı olduğunu teyit edin.
Uğur bey merhaba;

Pili çıkarttım ,enerjilendirdim fakat ekranda herhangi bir pil yok uyarısı gelmedi,yine yüklemeyi denedim fakat "usb disconnect" hatası vermeye devam ediyor.Diğer söylediğiniz bütün olasıkları denedim olmuyor.Laptobu resetleyip ilk yüklemeyi alıyor fakat daha sonraki yükleme işlemlerini yapamıyorum hep hata veriyor.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

Mesaj gönderen Uğur »

Cihazı aldığınız yer ile görüşerek test ettiriniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“HMI Forum” sayfasına dön