ASDA A2 tork ve hız kontrolü

Kullanıcı avatarı
ozanbayram
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA A2 tork ve hız kontrolü

Mesaj gönderen ozanbayram »

Merhaba arkadaşlar; yapmak istediğim uygulama potansiyometre ile belirlenen hızda , yine farklı bir potansiyometre ile belirlenen torkta servo motoru sürmek.

Bu bir winder uygulaması ve bir makinede parker servo sürücü ile yapıldığını gördüm. Bununla alakalı önerisi yada asda a2 ile bunu nasıl yapabileceğim hakkında bana yardımcı olabilecek var mı ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASDA A2 tork ve hız kontrolü

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Servo sürücüyü Hız modunda iken Tork yada Tork modunda iken hız limitlemesi yapabilirsiniz. Sürücü CN1 konnektoru üzerinde yer alan 42. Pin V_REF(Velocity Referans) ve 18.Pin T_REF(Torque Referans) pinlerine analog voltaj uygulayarak aynı anda hem hızı hemde tork değerini analog sinyal ile kontrol edebilirsiniz.

Servo Sürücülerde Hız ve Tork Limitleme ve AC Servo Çalışma Modları dokümanları size yardımcı olacaktır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ozanbayram
İletişim:

Mesaj gönderen ozanbayram »

Teşekkürler deneyip sonucu paylaşacağım.
Kullanıcı avatarı
celaltezekici
İletişim:

Mesaj gönderen celaltezekici »

Turhan yazdı: 04 Mar 2019, 17:50 Merhaba,

Merhaba asda a2 tork kontrolunde maksimum hızi sinirlamam gerek.dokumana göre p1-02 1 yapinca
Digital input kullanmaliyim onu anliyorum.hizlarida p1-09,10,11 den ayarlata bilirim.dogrumu anliyorum
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Servo sürücü Tork modunda çalışırken hız değerini sınırlandırmak için P1-02 parametresini 0x0001 tanımlamalısınız. Sürücü üzerinde kullanmadığınız bir dijital girişi 0x0014 tanımlarsanız bu N.C. kontak SPD0 girişi olduğundan herhangi bir DI sinyaline ihtiyaç olmadan sürücü'nün hız limit değerini doğrudan P1-09 parametresi ile tanımlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön