HMI GECMIS DATA TABLOSU

ytotomasyon
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI GECMIS DATA TABLOSU

Mesaj gönderen ytotomasyon »

E411 serısı hmı kullanıyorum data log olusturacagım.
4 adet tag ım var bana bılgı veren PLC den. Ben bir bit tetikleyerek bu bılgılerı bır satırda yan yana gormek ıstıyorum ama yapamıyorum buffer ne sacersem 4 headera da aynı degerlerı yazıyor. bu degerlerı yan yana yazdırabılırmıyım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: HMI GECMIS DATA TABLOSU

Mesaj gönderen Turhan »

Evet yazdırabilirsiniz. Bunun için HMI üzerinde kaç sütun veri oluşturulacak ise bunu 'Toplam Eğri Sayısı' kısmına girdikten sonra Bu sütunlara Tanımlanan okuma adresinden itibaren başlangıç pozisyonu ve data uzunluğunu girmelisiniz. (10) HMI Data Kayıt örneğini incelerseniz konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Not: Word= 1 uzunluk, DoubleWord=2 uzunluk, Floating=2 uzunluk ve Karakter kaydı için 2karakter=1uzunluk olacak şekilde data uzunlukları tanımlayabilirsiniz.

HMI_Data_Buffer_1.png
HMI_Data_Buffer_2.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
ytotomasyon
İletişim:

ORNEKLERI INCELEDIM. FAKAT YINE VERI ELDE EDEMEDIM

E411 DELTA HMI SIEMENS S7 1200 CPU ILE YAPIYORUM PROJEYI

BUFFER 1 MD80 TAGINE ATIYORUM HMIDAN
1.jpg
MD80 , MD84 , MD88 , MD92 TAGLARINE BILGI ATIYORUM PLC DEN

GECMIS DATA KAYITTADA BOYLE ISLIYORUM SIEMENSTE ADRESLER SIRALI YAPIYORUM
2.jpg
BUFFER 1 ONIZLEME BITINI TRUE YAPTIGIMDA 4 FARKLI BILGI CIKACAGINA MD80 DEKI BILGI GECMIS DATA LISTESINDE CIKIYOR.

YANLIS YAPTIGIM BIRSEY MI VAR ACABA ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Son resimde yer alan Başlangıç pozisyonlarının hepsini aynı girmişsiniz.

Data okuma adresinizden itibaren 1'er word ara ile verilerinizi kaydedecekseniz Başlangıç pozisyonlarınızı sırası ile 0,1,2,3 uzunluk kısmını sırası ile 1,1,1,1

Verileriniz DoubleWord datalardan oluşuyor ise Başlangıç pozisyonlarınızı sırası ile 0,2,4,6 ve uzunluk kısmını sırası ile 2,2,2,2 olarak ayarlayınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
ytotomasyon
İletişim:

BIRSEY DAHA OGRENMEK ISTIYORUM H0001 BEN HMI KAYDEDIYORUM.

BEN BUNU BELLI ZAMANLARDA USB YE DOSYA OLARAK ALMAK ISTIYORUM KONTROL TAGLERIYLE VS BU MUMKUN MU ACABA ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI üzerinden 'Çoklu Dosya' seçeneğini işaretleyip okuma adresine bir bit adres tanımlamanız durumunda bu bit her aktif olduğunda en son çalışılan dosya .csv formatında USB ye kaydedilip yeni bir .csv dosyası açılabilmektedir.

HMI_Coklu_dosya.png
DELTA Electronics Turkey

ytotomasyon
İletişim:

TURHAN BEY GECMIS DATA TABLOSUNDA GORDUGUMUZ TAGLARIN TIPLERINI AYARLARKEN STRING TIPINI GORMUYORUM
3.jpg
STRING FORMATINDA KAYIT YAPAMIYORMUYUZ ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

String = Char

Karakter girdisi için Char seçmelisiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
ytotomasyon
İletişim:

TURHAN BEY CHAR FORMATLA BEN STRING DEGERIMI EKRANDA ANLAMSIZ BIR SEKILDE ALIYORUM.
PROJEDE FARKLI MARKA BIR EKRANDA KULLANIYORUM, FARKLI MARKADA GORDUGUUM STRING DEGERLE DELTA DA GORDUGUM DEGERLERIN GORUNTULERINI PAYLASACAGIM. FARKLI MARKADAKI DEGER DOGRU GORUNUYOR. STRING DEGERLERIM HAMMADDE BASLIGI ALTINDAKI OLAN DEGERDIR.
10.jpeg
11.jpeg
PLC KISMI HAZIRLIGIM ASAGIDAKI GIBIDIR.
12.jpg
DELTA HMI DA BUFFER ADRESIM DB37.DBD0 DİR.DATA UZUNLUGU İSE 16. ASAGIDA DELTA HMI DA GECMIS DATA EGRILERLE ILGILI TANIMLAMALARIMI GOSTERECEGIM.
13.jpg
NEDEN KAYNAKLANIYOR STRING DEGERI DOGRU GORMEMEM? WORD ALAN MI KAYDIRIYORUM ACABA GECMIS DATA TABLOSUNDA?

“HMI Forum” sayfasına dön