S7 1200 PLC İle delta sürücü sürme

Kullanıcı avatarı
bekirtunem
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: S7 1200 PLC İle delta sürücü sürme

Mesaj gönderen bekirtunem »

Turhan yazdı: 17 Kas 2021, 15:38 Merhaba,

Hatalı bir yazın sözkonusu servo sürücü P1-01: 0000 yada motor yönünüz ters ise 0100 tanımlanması gerekiyor. Bu işlemden sonra sürücü yeniden enerjilendirilmelidir.
Teşekkür ederim ancak yine de yazdıklarınızın her birini harfiyen uygulamama rağmen servoyu hareket ettiremiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
sizin yazdıklarınız artı harici pozisyonlama pdf nde verilen ayarlamaların her birini denedim ancak hareket ettiremedim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü varsayılan fabrika ayarlarından farklı olarak; P1-01: 0000 ayarlı, Sürücü üzerinde herhangi bir hata kodu yokken ve servo ON konumunda iken yalnızca aşağıdaki fiziksel bağlantıyı yapmanız 24VDC PNP pulse kontrolü için yeterliolacaktır.

Not: Varsayılan ayarlarda 1 motor turu 100.000pulse olduğuna dikkat ediniz.

35.Pin: PULL_HI Güç kaynağınızın 0VDC ucunu
11.Pin: COM+ Giriş inputları için com ucu
43.Pin: PULSE PNP Pulse girişi
36.Pin: SIGN PNP Yön girişi
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bekirtunem
İletişim:

Mesaj gönderen bekirtunem »

Turhan yazdı: 17 Kas 2021, 16:56 Sürücü varsayılan fabrika ayarlarından farklı olarak; P1-01: 0000 ayarlı, Sürücü üzerinde herhangi bir hata kodu yokken ve servo ON konumunda iken yalnızca aşağıdaki fiziksel bağlantıyı yapmanız 24VDC PNP pulse kontrolü için yeterliolacaktır.

Not: Varsayılan ayarlarda 1 motor turu 100.000pulse olduğuna dikkat ediniz.

35.Pin: PULL_HI Güç kaynağınızın 0VDC ucunu
11.Pin: COM+ Giriş inputları için com ucu
43.Pin: PULSE PNP Pulse girişi
36.Pin: SIGN PNP Yön girişi
teşekkür ederim. yine asda a2 serisini hız ve tork modunda kullanmak istiyorum, plc nin analog kartından verdiğim voltaj ile. yapmam gerekenler nelerdir?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Servo Çalışma Modları başlığında her bi çalışma modu ayrı ayrı belirtilmiştir. Dokümanlardan farklı olarak sürücüde Hız modunda tork yada tork modunda hız limitlenecek ise ilave olarak P1-02 parametresini kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
coskun81
İletişim:

Mesaj gönderen coskun81 »

Merhabalar kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim. PLC ile Delta servo motor sürmek istiyorum. PLC PNP ÇIKIŞLI bir PLC dir.
SERVO MOTOR SÜRÜCÜSÜ. ASD-B2-0721-B
pulse Gönderdiğim halde motor haraket etmiyor fakat sürücü ekranındaki değerler yükseliyor ve ya diğer yöne verince Ekrandaki değerler düşüyor ama motor haraket etmiyor yaptığım bağlantılar 35.pin 11.pin güç kaynağımın - ucuna bağlı 43 numaralı pine pulse gönderiyorum 39. numaralı pin ise yön değişim ucu ama haraket etmiyor atladığım veya yanlış yaptığım birşey mi var yardımcı olabilirmisiniz?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Fiziksel bağlantınız doğru gözüküyor. Keypad feedback pulse satırında değerin artış yada azalışınıda görebiliyorsanız bu motoru kontrol edebildiğiniz anlamına geliyor. çözünürlük değeriniz çok büyük yada pulse adedi/frekansınız çok küçük olduğundan motor hareketini gözlemleyemiyorsunuz.

PLC pulse çıkış frekansına göre Servo Sürücülerde Elektronik Dişli Oranı ile Devir ve Çözünürlük Hesabınızı yaparak tekrar çalışmayı test ediniz.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön