Asda-A2 Arduino Mega Bağlantısı

Kullanıcı avatarı
alvise
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Asda-A2 Arduino Mega Bağlantısı

Mesaj gönderen alvise »

cevabınız için teşekkür ederim şimdi çalıştı.2.2 MHz oluşturmayı kabul ediyor sanırım bunun üstü frekansı kabul etmiyor.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

P1-00 parametresini 1042 yaparak filtreyi kaldırın ondan kaynaklanabilir.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
alvise
İletişim:

Mesaj gönderen alvise »

Filtreyi kaldırdıktan sonra 4 MHz kadar frekans okuyabildi ve maksimum ulaştığı hız 2392 r/min.ve 1 mhz altındaki frekanslarda motoru durdurmuyor motor sürekli olarak hareket ediyor.Büyük hızlarda değişmiyor ama yinede belirli adımlarda ilerliyor.
Kullanıcı avatarı
alvise
İletişim:

Mesaj gönderen alvise »

Merhaba uğur bey bir konuda daha soru sormak istiyorum.Ben Delta asda-a2 servoyu PT modunda kullanıyorum fakat sanırım yanlış giden bazı durumlar var.Ben motora 200 KHz 1500 adım gönderiyorum ama encoder çıktısı sonucu değişiyor.Motoru sıfır noktasına getirip 1500 adımı iki farklı yolla ile veriyorum 2 yöntemin çıktısı farklı pozisyonlara denk geliyr.1.Yöntem:Motor 0 konumunda başlangıçta 10 pulse gönderiyorum sonra 20 pulse vb.ard arda toplam gönderilen pulse sayısı 1500'e ulaşana kadar 1500 pulse göndermeme rağmen motor sadece 8 değerine ulaşır.2.Yöntem direk olarak 1500 pulse gönderince motor 32 değerine ulaşır.Bunun sebebi nedir ?
Pulse ile net olarak istediğim bir pozisyona gönderemiyorum.

Burada 8 ve 32 değerine motorun ulaşmasını anlayamadım. Bunu nereden gözlemliyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

alvise yazdı: 06 Oca 2022, 18:09 Filtreyi kaldırdıktan sonra 4 MHz kadar frekans okuyabildi ve maksimum ulaştığı hız 2392 r/min.ve 1 mhz altındaki frekanslarda motoru durdurmuyor motor sürekli olarak hareket ediyor.Büyük hızlarda değişmiyor ama yinede belirli adımlarda ilerliyor.
Filtreyi kaldırmış olmanız ve ürettiğiniz palsin gürültülü olması buna neden oluyordur.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön