2 HMI 1 PLC haberleştirme

Kullanıcı avatarı
Ercotech_35
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: 2 HMI 1 PLC haberleştirme

Mesaj gönderen Ercotech_35 »

Çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
gulhan
İletişim:

Mesaj gönderen gulhan »

Merhaba
DVP12SE PLC ile iki adet dop100 HMI haberleştirmek istiyorum. birini rs485 portundan digerini eternet portundan haberleştişrebilir miyiz.

saygılar.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Farlı IP adresleri vermek suretiyle 2 HMI ı PLC ile ethernet üzerinden haberleştirebilirsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
gulhan
İletişim:

Mesaj gönderen gulhan »

Ugur Bey,
Tek eternet portu oldugu için araya bir siviç koymam yeterli olur sanırım.
Kullanıcı avatarı
hakanmuh
İletişim:

Mesaj gönderen hakanmuh »

Uğur yazdı: 22 Eki 2019, 08:57 PLC ip adresini 192.168.1.5 kabul ederek

HMI-1 : 192.168.1.10
HMI-2 : 192.168.1.11
HMI-3 : 192.168.1.12

ip adreslerine dair örnek ektedir.
Uğur bey
1. communication setting de device sekmesinde her 3 HMİ için de HMİ adresi 0 yazıyor. Doğru mu?
bu örnekteki gibi bir sistemde yani tek bir PLC ve birçok HMİ olan bir sistemde bütün HMi adreslerinin 0 olması mı gerek. yoksa önemsiz mi

2. bu şekilde bir adet dvp 12 se plc ye kaç adet hmi bağlayabilirim. ethernet sw üzerinden.
3. ethernet sw endustriyel mi tercih edilmeli
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

HMI ID nin önemi yoktur hepsinde "0" kalabilir.
SE PLC ye 8 adete kadar HMI bağlayabilirsiniz.
Çevre şartları için endüstriyel sw tercih etmeniz önemlidir.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
hakanmuh
İletişim:

Mesaj gönderen hakanmuh »

Tesadüf mü bilmiyorum ama bir dvp12se ye 10 adet ethernet portu delta hmi bağladım. Hatta bir tane daha 12se ile de diğer 12se yi aynı sw üzerinden data exchange yaptım.uzak İO gibi bağladım yani. İlk 12se nin 485inden de 28tane delta inverter cihaz bağladım hepsi sorunsuz Çalıştı.
Bence 12se de böyle bir 8 hmi sınırlaması yok. Ethernet port olan plc için dvpen modüle de ihtiyaç yok.,.(Turhan bey 8 hmi üzeri için bu modül gerekli yazmıştı) Tesis bu şekilde çalışıyor şu an. Ukalalik için degil Tecrübemi paylaştım siz de bu konudaki bilgilerinizi bir kontrol ederseniz.cunku işi yapmaya giderken oldukça tedirgin oldum ve strese girmiştim. Bütün yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkürler iyi ki varsınız.
Kullanıcı avatarı
alumno
İletişim:

Mesaj gönderen alumno »

merhaba kolay gelsin söyle bir sorum olacak benim bir müşterinin söyle bir isteği var bir hmi panel ve plc var ve plc de sayma işlemi ve fiziksel girişleri kullanıcam zaman sayacak vs hmi panelde bunu kontrol edecek bunda sorun yok ama Bi kaç girişim var bu girişler hmi panelde yani qr kod okutularak gelecek char veya diğer değişkenler bunları işçi telefonundan okutacak qr kodu ve bu kodlar yani iş ürün açıklaması işi yapan kişi gibi bunlar servere gidecek kayıt olacak kendi uygulamaları var oradan okutulacak telefonla ve bu bilgiler hmi panele gelecek kişi ismi iş numarası vs bunu yapabilirmiyiz aynı zaman da tekrar bitir denildigindede işin zamanı vs servera tekrar gönderecek böyle bir şeyi nasıl yapabiliriz veya oluyor mu dop 100 serisi hmi panelde bunun bir örneği veya eğitim videosu varmi şimdiden teşekkürler
En son alumno tarafından 09 Nis 2022, 23:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

**Düzeltme: DVP-12SE serisi PLC'ler ethernet portu üzerinden modbus TCP bağlantısında 16server ve 8client iletişmine izin verir. Yani DVP-12SE serisi PLC'ye 16 cihaza kadar farklı aygıt erişilebilirken (PLC, HMI, PC ...) aynı PLC 8 farklı cihaza veri yazıp okuyabilmektedir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön