ASDA A2 Dahili Moddan JOG geçişi

Kullanıcı avatarı
vlkndrms
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA A2 Dahili Moddan JOG geçişi

Mesaj gönderen vlkndrms »

A2 Servoyu dahili modda sürerken örneğin PR1 absolute veya incremental konumunu aktif ettik diyelim. Konumu ayarlarken JOG aktif edildiğinde konum işlemi iptal olur mu?
Diyelim ki iptal olmuyor önce JOG'u aktif edip daha sonra P5-07 ye 1000 atsam, motor duruş yapıp mı Jog hızına geçer yoksa sadece hız değişimi mi olur? Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: ASDA A2 Dahili Moddan JOG geçişi

Mesaj gönderen Uğur »

JOG modunun aktif veya pasif durumu yoktur. Siz duran motara ister P4-05 parametresinden ister digital girişlerden ileri geri JOG komutu uygularsınız motor JOG olarak hareket eder. Bu esnada motor encoder değeride harekete duyarlı değişir. Yani pozisyonu kaybetmezsiniz. Absolute "0" komutu verdiğiniz zaman sistem sıfırına dönmüş olur.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
vlkndrms
İletişim:

Mesaj gönderen vlkndrms »

Uğur bey sanırım kendimi tam ifade edemedim. P5-07 adresine 1 değerini attım diyelim. Motor PR1 de ayarlı olan 1. konuma gidiyor. Bu konuma gitme işlemi tamamlanmadan switch gördüğünde işlemi iptal edip dijital girişlerden JOG'u aktif etmek istiyorum. Bu durumda JOG'un aktif edilmesi servonun dahili konumlama işleminin iptali için yeterli olur mu?
Özetle motor switche kadar dahili modda ayarlı konum değeriyle gidecek ve switch gördükten sonra JOG komutu ile sürülecek.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

P5-07 ye "1000" attıktan sonra motor stop'tur ve çalışma durur. Bu aşamadan sonra JOG yapabilirsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön