plc mark uygulaması

Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: plc mark uygulaması

Mesaj gönderen Turhan »

M1156 bitini aktif etmediğinizde Mark fonksiyonu pasif olmalı(D1232 ve D1026 data değerlerinide sıfıra çekip ayrıca deneyiniz.). Eğer pasif olmuyor ise DDRVI komutunun pulse pozisyon boyu ile Maskeleme boyunu aynı girip çalışmayı test ediniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
AHLJ
İletişim:

Mesaj gönderen AHLJ »

Turhan Bey merhabalar,

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Uygulamamdaki problem, 2 adet DDRVI komutu kullanmamdan dolayı kaynaklanıyor sanıyorum. 1.DDRVI komutunun tamamlanması sonrası aktif olan M1029 biti ile 2.DDRVI komutunu aktif ediyorum. Burada 1. DDRVI komutunda Mark fonksiyonu pasif 2. DDRVI komutunda Mark fonksiyonu aktif olmalı. 2 adet DDRVI komutu kullanmamın sebebi ise 2 yön kullanmamdır. M1156 biti pasif iken her 2 DDRVI komutu için de pasif, M1156 biti aktif iken her 2 DDRVI komutu için de aktif oluyor. Burada uygulamam gereken bir zamanlama veya başka bir yöntem mi var bilemiyorum. ISPSOFT üzerinde SFC ile step şeklinde mi yapsam daha farklı bir sonuç alır mıyım?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Burada zamanlama hatası kaynaklı olabilir. M1156 aktif iken DDRVI çalışırsa mark olarak davranır ama M1156 pasif edildikten bir tarama zamanı sonrası diğer DDRVI çalışmalı yoksa M1029 ile direk tetiklerseniz M1156 tam düşmediği için mark gibi davranabilir. Geçişlerdeki anahtarlamanızı bu öneriler eşliğinde düzenleyin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
AHLJ
İletişim:

Mesaj gönderen AHLJ »

Ugur bey merhabalar,

Dediginiz sekilde uygulamaya calistim ancak olumlu sonuc alamiyorum. Programin tarama zamani 4.4ms ve sanirim DDRVI komutu surekli olarak mark fonksiyonunun aktif oldugu anda islemeye basliyor.

Ispsoftta SFC ile step seklinde programlasam, m1156 bitinin kontrolunu tam olarak saglayabilir miyim? Cunku ladder diagram ile m1156 biti uzerinde tam kontrol saglayamiyorum.

Yardimlariniz icin tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Deneyin ama bu ladder yada SFC sorunu değil zamanlama sorunudur.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
oguzzeytinci
İletişim:

Mesaj gönderen oguzzeytinci »

Merhabalar.

Mark uygulamasında ''tamamlandı registeri'' olarak gene M1029' mu kullanacağız? Yoksa PLC mark görünce hareketin bir kısmını yarıda kestiği için başka register var mı?
Bunu beneği gördükten sonra bir sonraki adıma geçmek icin kullanmak istiyorum.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC modeline göre yine ilgili pulse çıkış kanalının pozisyon tamamlandı bit adresini kullanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
oguzzeytinci
İletişim:

Teşekkür ederim, gayet iyi çalışıyor. Ancak STEP motor hızı anlayamadığım şekilde 1/3 seviyesine yavaşladı. Normalde 23.000 puls da maksimum hıza ulaşırken şimdi 75.000'de ulaşıyorum. Hızlanma ve yavaşlama rampalarını minimuma çektim. Ama yine de hızlandıramıyorum.
Neden olabilir?
PLC = SV2
Kullanıcı avatarı
oguzzeytinci
İletişim:

Tamam, M1340 dan degeri artirarak cozdum problemi.

Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
oguzzeytinci
İletişim:

Merhabalar, kolay gelsin.

Fotoseli gördükten 2-3 mm sonra duruyor. Bunu tam benek üzerinde durdurma imkanı yok mu? D1232' yi 1-2 yapıyorum, ama gene de ilerliyor.

“PLC Forum” sayfasına dön