Konya'dan Herkese Merhaba

Kullanıcı avatarı
cnbx42
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Konya'dan Herkese Merhaba

Mesaj gönderen cnbx42 »

Merhaba Foruma yeni üye oldum. Konya'dan Emre Ben.
Çalıştığım firmada rulman ve güç aktarım ürünleri satışı yapılmaktadır. Foruma satış amacıyla değil bazı yazdığım makalelerimi daha fazla kişiye ulaştırabilme amacıyla üye oldum. Ancak konuyu nereye açacağımı bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Örnek makalemin bir kısmı

Rulmanın mevcut hali 19. yüzyılın sonlarına doğru geliştirilmiştir. İlk etapta elle yapılmıştır.Günümüzde rulmanlar en yaygın olarak kullanılan makine parçalarından biridir, dönme hareketi neredeyse tüm hareketleri kolaylaştırmakta ve sürtünmenin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Rulmanların iki kilit fonksiyonu vardır:

Hareketi transfer ederler, örneğin birbirleri ile ilişkili bileşenleri destekler ve yönlendirirler.
Kuvvetleri aktarırlar.
Makaralı rulmanlar ve manşonlu rulmanlar
Manşonlu veya düz bir rulmanda, aks ve rulman kayar yüzey üzerinde farklı yönlerde hareket ederler. Buna karşın, rulmanların birbirlerine doğru hareket eden iki bileşeni -iç ve dış bilezikler- döner elemanlarla ayrılır. Bu tasarım manşonlu rulmana kıyasla çok daha az sürtünmeye neden olur.

Radyal rulmanlar ve eksenel rulmanlar
Rulmanlar yükleri radyal yönde veya eksenel yönde aktarabilir ve çoğu durumda radyal ve eksenel yüklerden oluşan bir kombinasyonun aktarımını gerçekleştirirler.

Her iki dizayn da hem bilyalı rulman hem de makaralı rulman olarak sunulur. Rulman tasarımının tercihi uygulamaya bağlıdır.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Konya'dan Herkese Merhaba

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba Emre Bey,

Paylaşımınız için teşekkürler. Ancak forum sayfamız, yalnızca Delta endüstriyel otomasyon grubuna ait teknik paylaşım platformudur. Bu bilgileri genel amaçlı forum sayfalarında paylaşmanız daha doğru olacaktır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
cnbx42
İletişim:

Re: Konya'dan Herkese Merhaba

Mesaj gönderen cnbx42 »

Cevabınız için teşekkür ederim Turhan Bey.

“Genel Konular” sayfasına dön