ASDA A2 hem speed hem pozisyon mod çalıştırma

Kullanıcı avatarı
teknomas
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA A2 hem speed hem pozisyon mod çalıştırma

Mesaj gönderen teknomas »

ASDA A2 servo motoru pozisyon modda çalıştırırken, dışarıdan vereceğim bir input ile pozisyon moddan çıkarıp speed moda almam mümkünmüdür. Nasıl bir bağlantı yapmalıyım? hangi parametreleri nasıl ayarlamalıyım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASDA A2 hem speed hem pozisyon mod çalıştırma

Mesaj gönderen Turhan »

ASDA-A2 serisi servo motorlar Dual Mod çalışmayı desteklemektedir. Bunun için P1-01 parametresinden çalışacağınız Dual modu aşağıdaki tabloya uygun bir şekilde seçmelisiniz.
kullanmadığınız bir dijital girişi 0x0118 (Hız / Pozisyon modu anahtarlama) tanımlayarak iki çalışma modu arasında geçiş yapabilirsiniz.

Dual_Mode.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
teknomas
İletişim:

Mesaj gönderen teknomas »

Hocam bir sorunum daha var. Ben p1-01 ı 06 yaptım. DI4 de input verdiğim zaman motorum speed modda ayarladığım hızda dönüyor. Bu input u kestiğimde pozisyon moda geçmesini istiyorum fakat geçmiyor. P1-01 0 a aldığımda ancak pozisyon modda çalışıyor. Ne yapmam gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Digital girişi kestiğini anda servo PT moda geçer ve pulse bekler. Servonun ON konumunu bu esnada kontrol edin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön