vfd cx 2000 analog cikistan akim bilgisi alma.

Kullanıcı avatarı
sensotomasyon
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

vfd cx 2000 analog cikistan akim bilgisi alma.

Mesaj gönderen sensotomasyon »

merhaba c2000 de 0-10 v olarak analog cikis almak istiyorum, daha oncede ayni seride sueucude bu uygulamayi yapmistim ama suan yapamiyorum.atladigim bir yer olabilir. afm1 ve afm2 den 6 amper okuyorum gercekte olan 19-10 amper.cevap bekliyorum tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: vfd cx 2000 analog cikistan akim bilgisi alma.

Mesaj gönderen Uğur »

Burada skalanızı yaparken sürücünün size vereceği 10V u sürücünün etiket akımının 2.5 katı olarak düşünün. Örnek olarak sürücü akımı 5A olsun, sürücü size 10V verdiğinde bu 5A i değil 5x2.5 = 12.5A i ifade eder.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
sensotomasyon
İletişim:

Ugur bey, herhangi bir skala ayari yapmadan,dogrudan 0-10 volt akim cikisi bilgisini plc ye bagladigimda aktuel amperi dogru bir sekilde gormem gerekmiyormu.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücünün 03-20 parametresi 3 ayarlı ise AFM-ACM arasında Output current (rms) değerine göre analog voltaj çıkışı elde edersiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken sürücünün aşırı yüklenme durumlarındada analog çıkış değeri lineer bir değer gösterebilmesi için Analog maximum değerinin çıkışı sürücü nominal akımının 2.5katı ile ölçeklendirilmiştir. Yani nominal çıkış akımı 10Amper olan bir sürücü size 0-10VDC'lik sinyali, 0-25Amper çıkış akım değerleri için üretir.

İsterseniz 03-20 parametresindeki AFM1 kazanç değerini arttırarak nominal çıkış akım değerleri içerisinde 0-10VDC'lik sinyal elde edebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
sensotomasyon
İletişim:

cevaplar icin tesekkur ederim kazanc ayari ile duzelttim.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön