Uzaktan Erişim

Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Uzaktan Erişim

Mesaj gönderen Yakup1715 »

Merhaba, Dop-107CV HMI panel ve SV2 PLC'ye sahip bir sistemim var. Bu sisteme uzaktan erişip HMI ara yüzüne bağlanıp sistemi izlemek ve program atıp çekmek istiyorum. PLC' ye ise online olup programı izlemek ve program atıp çekmek istiyorum. Bu işlemleri nasıl yapabilirim. Hangi modülleri ve yazılımları kullanmam gerekiyor. Kullanılan donanımlarım yetersiz ise hangi HMI ve PLC yi kullanmalıyım. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Uzaktan Erişim

Mesaj gönderen Uğur »

HMI ethernet portuna sahip bir model değil. Ethernetli HMI kullanarak VNC ile izleyebilir yine HMI etherneti üzerinden WPLSoft / ISPSoft üzerinden directlink Ethernet bağlantısı ile PLC ye yükleme çekme izleme yapabilirsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Mesaj gönderen Yakup1715 »

Ethernet modülleri ekleyerek PLC ye bağlanabilir miyim? Birde ethernetli HMI kullanırsam PLC ethernetli olmasa da bağlanabiliyor muyum?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Yukarıdaki anlatımım sadece HMI ethernetli içindir.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
Mekatronix
İletişim:

Mesaj gönderen Mekatronix »

Merhabalar, konuyla alakalı başlık varmış o yüzden burdan yazmak istedim Sorum şu ;
SV2 plc ve DOP 110IS hmi ekranım var, bahsettiğiniz gibi HMİ ekranımın gerekli bağlantılarını sağladıktan sonra, VNC ile Ekrana kullanıcı gibi müdahale etmemin dışında ; Hem ISP Soft ile plc ye ( PLC ethernet bağlantısı olmadıgı halde ) hemde DOPSOFT programı üzerinden HMİ a program değişikliği gibi işlemler yapabilirmiyim
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

HMI ile PLC haberleşiyor olduktan sonra HMI etherneti üzerinden COMMGR üzerinde Directlink Ethernet seçerek PLC ye ulaşıp işlem yapabilirsiniz.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
Mekatronix
İletişim:

Anladım tesekkürler, Peki Operatör yaralanmalarının vb. durumların önüne geçebilmek icin aynı anda hem vnc den hem ekran üzerinden aynı anda kontrolü engellemek icin , mesela VNC ile uzaktan erişim ile bağlantı kuruldugunda ekran üzerinde Textbox üzerinden uyarı gibi bir yazı yazdırmak istiyorum yani VNC ile bağlanıldıgda bunu ekran üzerinden algılatmak icin ne gibi komut kullanabilirim.
Kullanıcı avatarı
Mekatronix
İletişim:

Merhabalar, VNC ile bağlantı sağladığımda , vnc üzerinden oturum açıp işlem yaptığımda operasyon kayıt ekranında göremiyorum, bu sorunu nasil giderebilirim, bir diğer sorum da üstteki mesajda da belirttiğim gibi, vnc ile bağlandıgında ekran üzerinden textbox ile yazı yazdırmak istiyorum, fakat vnc ile bağlandıgımı algılayan herhangi bir yardımcı kontak yada register olmadığı için yada ben bilgi sahibi olmadığım için yapamadım.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Öncelikle VNC bağlı olduğunu gösteren bir internal değişkene ulaşamadım LUA tarafındada buna dair bir fonksiyon göremedim.
VNC bağlanılan ekranı tamamen pc ortamına getirir ve sizin PC den yaptığınız tüm hareketler HMI ı birebir yönlendirir. Bağımsız çalışmaz. Operasyon haydı fiziki dokunuş duyarlı çalışması sebebiyle işlemiyor olabilir bu durumu geri bildirim olarak ileteceğim.

Whatsapp Kanal

“HMI Forum” sayfasına dön