Rtc

Kullanıcı avatarı
bst
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Rtc

Mesaj gönderen bst »

Merhabalar 10mc de gerçek zaman saati okumak istiyorum. Dataları kontrol ettiğimde D1319.,1317,1316 dataları yil, ay, gün okuyor. Set rtcden pc saati ile senkron yapıyorum. Ama iki üç gün sonra d1316 değeri ilk değerinde kalıyor. Hiç gün saymıyor. Sebebi nedir? Bunun için komut mu kullanmam gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Rtc

Mesaj gönderen Turhan »

PC üzerinden özel saat tanımlaması ile PLC saatini 23:59:30 gibi bir zamana set edin. Yaklaşık 30 saniye sonra D1316 data adresinin durumunun değişimini gözlemleyebilirmisiniz?

Not: Eğer sistemde Delta HMI bulunuyor ise HMI zaman saatini sistemin ilk açılışında PLC saatine senkronlayabiliriz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bst
İletişim:

Mesaj gönderen bst »

Şöyle oluyor. Plc enerjisi gidince saat duruyor. Enerji gelince kaldığı yerden devam ediyor.
Hmidan senkron ederken okuma adreslerini ve başlangıç adresini ne yapmam gerek?

Not:plcde trd komutu kullanmadım.
Kullanıcı avatarı
bst
İletişim:

Mesaj gönderen bst »

Hmida başlama adresine ne girmem gerek D1313 mü?
D1319 yil D1317ay ve D1316 gün ile senkron olması gerek
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI'da GETSYSTEMTIME makro komutu ile HMI zaman saatini PLC datalarına doğrundan yazdırabilirsiniz. Yada HMI Zaman saati ayarlarında periyodik olarak her bir zaman değeri sonunda yada PLC bit adresine bağlı olarak HMI saatini PLC saatine senkronlayabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
iibrahimm
İletişim:

Mesaj gönderen iibrahimm »

EVET bit ile yaptım ama zamanı hangi adreslere yazacak? D900 start adresine denemek için 7 data olarak yazdım fakat PLCden D900-d907 Arası datalardann herhangi bir şey okuyamadım. Bit on ile yaptım....
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI saati bu güncelleme sayfasında tanımlı bit adres in aktif olması ile birlikte D1313-D1319 aralığına saat değerini doğrudan yazıyor olmalı.
DELTA Electronics Turkey

“MC Forum” sayfasına dön