MODBUS ÜZERİNDEN İKİ SÜRÜCÜYE AYNI FREKANS DEĞERİ GÖNDERME

Kullanıcı avatarı
Fkoc
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

MODBUS ÜZERİNDEN İKİ SÜRÜCÜYE AYNI FREKANS DEĞERİ GÖNDERME

Mesaj gönderen Fkoc »

Merhaba, halihazırda Modbus üzerinden hız referansları girilen altı adet VFD-L Sürücümüz var. Plc ve Panel ile herhangi bir işlem yapmadan haricen aynı güçte bir sürücü daha bağlayıp bu sürücülerden bir tanesiyle aynı anda çalışıp durmasını istiyorum. (Sürücü KW'sını artırıp ta iki motoru aynı anda çalıştırmak istemiyorum) Yeni bir Sürücü ilave ettim ve Sürücü parametrelerini, baz almak istediğim Sürücü ile aynı Modbus değerlerine aldım. Bu şekilde Modbus üzerinden gelen frekans değeri değiştirilse bile ilave ettiğim yeni Sürücüde FREKANS değerİ hep aynı olarak kalıyor fakat iki Sürücü de aynı anda çalışıp durabiliyor. Her ikisinin de Plc ve Panele işlem yapmadan aynı anda frekans değerlerinin yüklenebilmesi için izlemem gereken yol nedir? Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: MODBUS ÜZERİNDEN İKİ SÜRÜCÜYE AYNI FREKANS DEĞERİ GÖNDERME

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

0 istasyon numarası tanımı ile hattaki tüm sürücülere aynı frekans komutu gönderebilirsiniz. Ancak yalnızca iki sürücünün frekanslarının değişmesi isteniyor ise bu sürücülere ayrı ayrı haberleşme sorguları göndererek frekans komutu yazmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön