Hmı dan veri çekme

Kullanıcı avatarı
system16
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Hmı dan veri çekme

Mesaj gönderen system16 »

İyi Çalışmalar

Dvp plc de test amaçlı 5 adet 1000-9999 arası random sayı üretip bunları hmı da görüntülüyorum. Data kayıt Buffer örnekleme ile HMI ın arkasında ki usb disk e 5 dosya şeklinde kaydediyorum. FTP server ile uzaktan erişebiliyorum. Bu uygulamada Gelen veriler çok hızlı olduğu için kayıt sırasında bazı veriler soru işareti şeklinde çıkıyor. Plc tarama zamanı 0,3 ms. bu hızdan kaynaklanıyor olabiliyor mu ? Saha da ki uygulamada saniyede 20 cihazdan veri gelecek. Günde ortalama 4 milyon veri gelip usb disk e kaydolacak. gün sonun dosyaları çekme işleminden sonra usb disk silinecek. Nasıl bir yol izleyebilirim ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
system16
İletişim:

Re: Hmı dan veri çekme

Mesaj gönderen system16 »

adadad.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Hmı dan veri çekme

Mesaj gönderen Turhan »

Geçmiş data datablosu elementi için 100ms örnekleme zamanı en iyi şartlardaki minimum zaman değeridir. Örnekleme periyodunu 1000-3000ms olarak tanımladığınızda verileri düzgün bir şekilde kayıt altına alabiliyormusunuz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön