asd-a2 DZRN komut kullanımı.

Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

asd-a2 DZRN komut kullanımı.

Mesaj gönderen dcvoltage »

asd-a2 servo sürücüyü sv2 serisi cpu ile DZRN ve DDRVA pals komutu kullanarak sürmeyi düşünüyorum
DZRN komutuna baktığımızda örneğin 1.kanal için X2 home sensörü tanımlı.X3 geri limit swich i aynı zamanda servonun CN1 bağlantısındada 2adet digital girişi limit swich olarak tanımladım burdaki geri limit swich ini aynı zamanda plc X3 mi bağlıyacağız sürücü üzerindeki ayarlanan DI limit swichler eksen bu noktaya geldiği zaman limit hatası veriyor benim bildiğim DZRN komutu işlerken geri limit swich i gördüğü zaman ters yönde hareket sağlıyor bu konuya takıldım biraz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: asd-a2 DZRN komut kullanımı.

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

DVP-SV2 serisi PLC'de DZRN komutu için geri limit swich kullanımındaki fonskiyon şöyledir: Eğer sistem DZRN komutu ile Home işlemini gerçekleştirirken PLC home sensöründen önce geri limit swich sensörünü görürü ise home arama yönü yani motor hareket yönü otomatik olarak değişmektedir.

Bu fonksiyonun çalışabilmesi için sisteminize ait geri limit swichini PLC X girişinede bağlamalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

Mesaj gönderen dcvoltage »

cevabınız için teşekkür ederim Turhan bey

sürücü üzerindeki 2 adet input seçeniğinide ileri ve geri limit sensör ü olarak tanımladım sensörler NC kontaklı..sürücü üzerindeki geri limit sensörünü iptal edip direk PLC X3 girişine mi bağlamalıyım bunu anlamadım birde sensörünün Kontak yapısı NC mi olucak.(sürücü üzerine tanımlanan limit sensörlerinin kontak yapısını değiştirebiliyoruz ben NC tanımlamıştım..sürücü üzerinde bağlı olan limit sensörleride bu durumda görev yapar mı?)
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC geri limit sensörüne ait X girişi N.O. tetikleyebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön