real time okuma

Kullanıcı avatarı
plc_herseydir
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

real time okuma

Mesaj gönderen plc_herseydir »

S.A. dop 107 serisinde real time zamanı okuyup plc ye gönderebileceğimiz adres varmı? plc den zamanı okuyarak işlem yaptırmak istiyorum kullandığım plc panasonic real time bulunmayan bi plc o yüzden ekrandan okumak isteyorum teşekkürler?

bide HMI'ın belirli zaman aralıklarında çalışmasını engellemek istiyorum bunun için nasıl bir yol izleyebilirim?
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: real time okuma

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

HMI yapılandırma menüsünde HMI RTC değerini PLC'nin data adreslerine taşıyabilirsiniz. Taşıma işlemi Yıl, Ay, Gün, Haftanın günü, Saat, Dakika, Saniye oalrak ardışık 7 word alan kullanacaktır.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
plc_herseydir
İletişim:

Mesaj gönderen plc_herseydir »

teşekkürler ayarları yaptıktan sonra oldu Turhan bey

sistemim belirli saatler arasında çalışacak saat bilgisinide ekrandan okuyacam. örneğin sabah saat 8 ile akşam 6 arasında çalışmasını istediğim bir sistemim var. HMI üzerinden dediğiniz gibi ayar yapıp saaati okudum kaparma açma içinde plc den programımı yazdım çalışıyor ancak güvenlik amacıyla HMI sistem menüsüne girişi şifreleyip saat ayarına ulaşımı kısıtlamam lazım. HMI sistem Menüsüne şifre koyabilirmiyiz?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Aşağıdaki menü ile sistem menüsüne erişimi engelleyebilirsiniz.

HMI'ın belirli saatler arasında bir bit adresini aktif/pasif edebilmesi için HMI'da makro komutu yazmalısınız. Karşılaştırma işlemini PLC'de gerçekleştirmeniz daha pratik olacaktır.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön