Loadcell Kalibrasyonu hakkında

Kullanıcı avatarı
secretagent
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Loadcell Kalibrasyonu hakkında

Mesaj gönderen secretagent »

Merhabalar DVP serisi Plc lerde kalibrasyon tamamlandığında bir bit çıkışı set etmem mümkün mü acaba?
Kalibrasyonun başarılı şekilde tamamlandığını nasıl anlarım?
FreeLance PLC-HMI-SCADA Programmer....
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Loadcell Kalibrasyonu hakkında

Mesaj gönderen Turhan »

DVP serisi PLC'lerde Loadcell modülüne ait kalibrasyon ayarlarını kaydetmek için örnek programda 41. Register adresine H5678 değeri yazılmaktadır.

Aynı register adres değerini FROM komutu ile okuttuğunuzda HFFFF değeri başarılı bir şekilde yazıldı dönüşü olarak kullanılabileceği dokümanda belirtilmiş. Bu registeri denermisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
secretagent
İletişim:

Mesaj gönderen secretagent »

MErhabalar
DVP201LC-SL modülü okuduğu ağırlık değerini +-100.000 dijital aralığına skala etmektedir.
Diye yazılmaktadır. Ben diyelim kalibre yapacağım zaman ağırlığı bilinen 1.5kg yük koydum ve bunu 1500gr olarak girdim. kalibre yaptıktan sonra bana 1500 olarak gösteriyor. Fakat bu seferde maksimum 100.000 digital değer vereceği için 100kg=100.000gr üzerindeki ağırlıkları nasıl ölçeceğim.?
Bunun için kalibre yaparken ağırlığı bilinden datayı girerken mi birşey yapmak gerekiyor. 1500 değilde nasıl 1.5 girebilirim float girişi kabul ediyor mu ?
FreeLance PLC-HMI-SCADA Programmer....
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Burada, okuyabileceğiniz maximum ağırlık değerini 100.000 olarak kabul edip ardından skala işlemi ile okuduğunuz dijital değeri kg cinsinden ifade etmelisiniz.

Örneğin: Bir sensörden okunacak maximum ağırlık değeri 200kg ve kalibrasyon ağırlığınız 150kg ise loadcell'i kalibre ederken bu ağırlık birimini (150/200)*(100.000) = 75.000 olarak tanıtmalı. 0-100.000 aralığında değişen dijital değerinizi 0-200.000gram arasına skala etmelisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön