Data değişikliği algılama

Kullanıcı avatarı
secretagent
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Data değişikliği algılama

Mesaj gönderen secretagent »

Loadcell den gelen ağırlık bilgisi atıyorum 10sn içinde değişmemiş ise bir biti set ettirmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemek gerekli? Her 10snde bir kontrol edecek içerik değiştimi değişmedimi diye?
FreeLance PLC-HMI-SCADA Programmer....
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Data değişikliği algılama

Mesaj gönderen Turhan »

Aşağıdaki kontak tip karşılaştırma komutunun bir benzerini yardımcı bir data adres ile kullanabilirsiniz.

Örnekte D100 data değeri 5.0 saniye boyunca değişmedi ise M1 bit adresi aktif olacaktır.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
secretagent
İletişim:

Mesaj gönderen secretagent »

Cevap için tşkler işime yaradı. Birşey daha sormak istiyorum. Şimdi bir tankım var ve birden fazla yerden sırası ile malzeme alıyorum. Her malzemeyi almadan önce loadcell darasını alıyorum. Doğal olarak dara alınca okunan değer 0 oluyor. Ben dara alsamda ekranda toplam ağırlığı göstermek için CR#7 yi okumam yeterli mi ?
FreeLance PLC-HMI-SCADA Programmer....
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

#7. Register adresten net ağırlığı seçtiğinizde CH1 için #8.Register adresten darası alınmış toplam ağırlığı, #12.Register adresten ise Net ağırlığı ayrı ayrı görebiliyor olmalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön