tarama süresi

Kullanıcı avatarı
yavuz16
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: tarama süresi

Mesaj gönderen yavuz16 »

programı da atıyorum bakabilirseniz memnun olurum,teşekkür ederim.
ROBOT TEST.dvp
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
secretagent
İletişim:

Mesaj gönderen secretagent »

programınıza baktım yanlışınız şu
sayıcıdan gelen değeri kontak tipi karşılaştırma komutları ile kullanmışsınız bu yanlış tarama süresinden etkilenir.
Sayıcıdan gelen değeri DHSCS yüksek hızlı sayıcı karşılaştırma komutu ile karşılaştırıp işlem yaparsanız tarama süresinden etkilenmiyecektir.
Kolay gelsin.
FreeLance PLC-HMI-SCADA Programmer....
Kullanıcı avatarı
yavuz16
İletişim:

Mesaj gönderen yavuz16 »

teşekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı
yavuz16
İletişim:

Mesaj gönderen yavuz16 »

hocam ben söylediğiniz komut ile sadece pals mi karşılaştırabiliyorum?normalde c251 sayıcısını önce mm ye çeviriyorum sonra ekrandan mm yazıp büyükse yada küçükse set reset ile motoru ileri geri çalıştırıyorum,size attığım programda encoderden gelen palsi mmye çevirerek yaptım peki sizin söylediğiniz DHSCS komutunu nasıl adapte edeceğim?
Kullanıcı avatarı
yavuz16
İletişim:

Mesaj gönderen yavuz16 »

uğur bey kolay gelsin,başlıktaki sorunumuz devam ederken şöyle bir deneme yaptım,elimde 3 adet daha 28sv plc vardı tek tek hepsini denedim sorun devam etti,hiç birşeyi değiştirmeden sadece cpu olarak 12se taktım yükledim yanlış sayma olayı ortadan kalktı ama işin sıkıntılı yanı şu,benim 4 adet encoderim var ve se modele 2 encoder bağlayabiliyorum,diğer bir husus,karşılaştırma komutlarının tarama süresine takılacağı konusu ve interrupt yapmam gerektiği,bu noktada sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü encoderden gelen ham data,yani tarama süresinden etkilenmeyen kısım, belli bir süre sonra sıfıra doğru çevirdikçe eksilere gidiyor,dvp28sv kaynaklı genel bir sorun olabilir mi??
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

PLC yi ürün tedarik ettiğini bayimize ileterek test ettiriniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“PLC Forum” sayfasına dön