Flying Cut

Kullanıcı avatarı
plc_herseydir
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Flying Cut

Mesaj gönderen plc_herseydir »

merhabalar:

adresindeki gibi A2 serisi ile uçan testere yapmak istiyotum bununla ilgili dökümanlarınız veya videonuz varmı?
Kullanıcı avatarı
plc_herseydir
İletişim:

Re: Flying Cut

Yardımcı Olabilecek biri varmı?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Uçan testere ve benzeri uygulamaları DVP15MC/DVP50MC kontrol cihazları ile gerçekleştirmekteyiz. Youtube kanalımızdan 15MC Motion PLC CANopen Builder ve Eğitimi başlığından eğitim videolarına ulaşabilirsiniz.

DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
plc_herseydir
İletişim:

S.A. Turhan bey videodaki uygulama mc ve canopen ile yapılmamış servo sürücülerin canopen soketleri boş A2 serisi servonun e-cam özelliği ile yapılmış olduğunu düşünüyorum soket bağlantılarından enkoder cıkışlarını birbirine girdikleri belli oluyor zaten. bende bu şekilde yapmak istiyorum. Motion control plc kullanmak istemiyorum çünkü extra maliyete yol açacak ve videodada kullanılmamış A2 nin hazır özelliği mevcutken gereksiz gibi görünüyor.
Videodaki triger bantlardaki gibi uçan testere uygulamam var benim uygulamamda alttaki bant b2 servo ile dönecek b2 servo sürücünün encoder çıkışını videodaki gibi üstteki trigeri çeviren A2 ucan testeremin bağlı olduğu a2 servoma girerek E-cam özelliğinden sürmek istiyorum. videodada olduğu gibi sarı tırnaklar aynı hizaya gelince A2 digital sinyal ile engage olacak aşşağıdaki bantla senkronize gidecek testere kesme işlemini tamamlayıncada Disengage olacak ve hizli bir şekikde bekleme konumuna dönerek bekleyecek.

iyi çalışmalar teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Servo içerisinde direk uçan testere diye bir fonksiyon yoktur. Bu işlemleri ECAM fonksiyonundan yararlanarak senkronizasyon eğrileri çıkartarak gerçekleştirmekteyiz. Şimdi örnek dediğinizde bir çizginin sizin için bir önemi çok olmayacaktır. Bunun için öncesinde ürün tedarik ettiğiniz bayiiden ECAM e yönelik eğitim ve destek talep edin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
plc_herseydir
İletişim:

Talep edeceğim Uğur Bey.
peki Delta'nın yaptığı bu demonun programı sizde varmı onun üzerinden gitsem
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Biraz komplekstir çünkü HMI tarafında makrolar kullanarak servo ecam ayarlarını pekiştirmektedir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
plc_herseydir
İletişim:

Cok teşekkürler Uğur Bey

“Servo Forum” sayfasına dön