delta hmı-vfd

Kullanıcı avatarı
ARROW
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

delta hmı-vfd

Mesaj gönderen ARROW »

Merhaba, yeni başladım ve Delta hmı(DOP-B07S411) ile vfd-EL arasında rs 485 üzerinden bağlantı sağladım ve ekrana girdiğim rpm değerine göre VFD ye start stop bilgilerini gönderebiliyorum lakin birden fazla motoru kontrol etmem için (her birine ayrı rpm değeri gönderilcek) ne yapmam gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: delta hmı-vfd

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

Elinizdeki VFD-EL serisi sürücülerin herbirine farklı hız değerleri göndermek istiyorsanız kullanmış olduğunuz sayısal değer gir elementinin istasyon adresini değiştirerek girmiş olduğunuz istasyon adresine sahip sürücüye hız verisini gönderebilirsiniz.
ıd.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
ARROW
İletişim:

Mesaj gönderen ARROW »

Teşekkürler, bu uygulamayı Plc -hmı-vfd kullanarak yapanları da gördüm burada plc kullanmanın farkı nedir?
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

HMI-PLC-İNVERTER Haberleşmesinde bazı durumlarda kullanıcı çeşitli hesaplar sonucu ve prosedürler doğrultusunda PLC'den İnvertere çalışma sinyali ve frekans göndermek isteyebilir. Bu gibi durumlarda kullanılabilir.
Kullanıcı avatarı
ARROW
İletişim:

Mesaj gönderen ARROW »

Anladım teşekkürler. Kuracağım sistemde 2 tane indüktif sensörde bulunacak .bu sensörlerden biri aktifleştiğinde vfd ileri yönde diğeri aktifleştiğinde geri yönde dönecek. sanırım bunu eklemem için plc kullanmam gerekiyor. plc den hmı'a nasıl bilgi yollayacağım bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?(Elimde dvp14ss2t plc bulunmaktadır.)
En son ARROW tarafından 12 Oca 2022, 15:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

Örneğin elinizde SS2 PLC olsun. SS2 PLC RS485 portunda master olacak ve İnverter ile haberleşicek. RS232 portundan ise slave olarak HMI'ya bağlanacak. Böylelikle HMI-PLC-İNVERTER haberleşmesi sağlanacak ve HMI dolaylı yoldan yani PLC üzerinden İnverter ile de haberleşebilecek.

“HMI Forum” sayfasına dön