Dvp-14ss2 transistör çıkış Y4 Y5 çıkışları

Kullanıcı avatarı
Muratgunay
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dvp-14ss2 transistör çıkış Y4 Y5 çıkışları

Mesaj gönderen Muratgunay »

Y0 y1 1. Step motorda y2 y3 de 2. Step motora bağlı düzgün şekilde çalışıyor. Y4 ve Y5 den de role açıp kapamak istoyorum fakat 24volt çıkışı alamıyorum. Npn bağlı güç kaynağım. Nerde hata yapıyor olabilirim? Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Dvp-14ss2 transistör çıkış Y4 Y5 çıkışları

Mesaj gönderen Turhan »

DVP14SS211T ürününde UP klemensine +24VDC, ZP klemensine 0VDC uygulamanız durumunda Y0-Y5 çıkış klemenslerinden NPN çıkış alabiliyor olmalsınız. Tüm çıkışları PLC programından tek tek aktif ve pasif ederek çıkış durumlarını multimetre yada yük bağlayarak test edebilirmisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Muratgunay
İletişim:

Mesaj gönderen Muratgunay »

Turhan yazdı: 17 Oca 2022, 16:17 DVP14SS211T ürününde UP klemensine +24VDC, ZP klemensine 0VDC uygulamanız durumunda Y0-Y5 çıkış klemenslerinden NPN çıkış alabiliyor olmalsınız. Tüm çıkışları PLC programından tek tek aktif ve pasif ederek çıkış durumlarını multimetre yada yük bağlayarak test edebilirmisiniz?

.
Y4 ve Y5 1 konumuna getirince plc üzerindeki kırmızı Ledleri yanıyor. Ve 0 volt konumuna geçiyor fakat 0 konumunda 24 volt göstermiyorlar. Y0 y1 y2 y3 de 0 konumun da 24voltu görüyorum. Y4 Y5 de yok. 2 farklı dvp-14ss2 plc de denedim ikisi de aynı. Sorun ne olabilir.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Ölçümü hatalı yorumluyor olabilirsiniz. Harici bir 24VDC röleniz var ise bu röleyi anahtarlamayı deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön