AS 218-RX CANOpen

Kullanıcı avatarı
HASAN ZENT
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AS 218-RX CANOpen

Mesaj gönderen HASAN ZENT »

İyi çalışmalar. Delta AS218-RX PLC ile Weidmüller UR20-FBC-CAN i Haberleştirmeye çalışıyorum.
Weidmüller taraındaki İP ayarı ve Baud rate ayarı yapıldı. Güncel EDS dosyası indirildi. PLC üzerinden 120 ohm direnç köprüsü atıldı.
Weidmüller.png
Weidmüller2.png
Weidmüller3.png
PLC tarafında CANOpen ayarları yapıldı ve CANOpen builder programından güncel EDS dosyaları eklendi.
AS200_PLC.png
CANOpen Builder Programında UR20-FBC-CAN modülünü sürükleyip bırakıyorum. Device Type:000F0191
Ancak haberleşme gerçekleşmiyor.
Unknown3.png
CANOpen Builderda Online olup Scan Network yaptığımda Unkown Device olarak cihazı buluyor ve Device Type:00010191 olarak buluyor.
EDS dosyasından Device Type kısmını 00010191 olarak ayarlasam bile haberleşme gerçekleşmiyor.
Elektriksel bağlantıyı da kontrol ettim ancak bi çözüm bulamadım yardımcı olabilir misiniz
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: AS 218-RX CANOpen

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Öncelikle AS-218RX PLC'nin HWCONFIG ayarlarından çalışma modunun "Canopen DS301" olduğuna emin olunuz. Ayrıca her iki cihazında "CAN Bit Rate" değeri aynı, "CAN port node ID" değerlerinin birbirinden farklı olmalıdır. Bu adıma kadar olan tüm ayarlarınızı HWCONFIG pencerenizden kaydedip öncelikle bu ayarları PLC'ye yükleyiniz.

Ardından HWCONFIG pencerenizden CANopen Builder programınızı çağırarak slave cihaza ait EDS dosyanızı CANopen Builder'da içe aktarın. (Canopen Builder --> Tools --> EDS Operation)

Standart CANopen kablosu ile fiziksel bağlantınızı gerçekleştirdikten sonra CANOpen Builder programında önce Online modu etkinleştirin ardından "Scan Network" butonu ile slave cihazlarınızı tarayın. Bu adımda slave cihazınızı network ağında buluyor olmalısınız. Eğer cihazı ağda bulamıyorsanız bu adıma kadar olan tüm adımları kontrol ediniz.

Not-1: AS PLC'nin CANOpen bağlantı terminalindeki 120ohm klemenslerini köprülediğinizde PLC tarafındaki dahili 120ohm direnci aktif etmiş olursunuz. Bu bağlantı noktalarına haricen direnç bağlamamalısınız. Ayrıca haberleşme için mutlaka standart CANOpen bağlantı kablosu kullanmalı ve her iki cihazın Habeleşme GND pinleri birleştirilmelidir.

Not-2: Slave cihaz üreticisinden doğru EDS dosyasını temin ettiğinize emin olunuz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön