Tel Sarım Makinasına Tel Gezdirici İlavesi

Kullanıcı avatarı
Ahmet
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Tel Sarım Makinasına Tel Gezdirici İlavesi

Mesaj gönderen Ahmet »

Merhabalar.
Mevcut çalışan bir tel sarım makinasına tel gezdirici ilave etmem gerekiyor.
1 adet SS2 ve B2 servo takım aldım ve bu motoru 5mm habbeli bir mile 1/5 oranında bir redüktörle bağladım.
Teli saran sisteme bir adette 100 pulse encoder bağladım.
Benim düşünceme göre ben bu encoderden gelen sinyali CSFO komutuyla belirli bir oranda makara eni kadar takip ettirmek istiyorum.
Bu noktada birkaç şey aklıma takılıyor.
1- Makara eni kadar encoderden gelen sinayle göre ileri yönde hareket ettikten sonra CSFO komutunun takip yönünü terse nasıl çevirebilirim?
2- Burada sarım hızına göre sadece tel gezdiriciyi sağ-sol yaptıracağım için sistemdeki tork ve makara üzeerine sarılan telin çap arttıkça aldığı mesafe ve ağırlık önemli olur mu?
3- Eğer CSFO komutuyla takip olayı olursa bu takip oranını neye göre hesap etmeliyim?
Her türlü yardım ve fikre açığım.
Şimdiden teşekkür ederim.
Günün Adamı Olmaya Çalışma,
Hakikatin Adamı Olmaya Çalış.
Unutma!!!!!
Gün Değişir ama Hakikat Asla Değişmez....
............................ Mevlana Celaleddin-i Rumi........
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Tel Sarım Makinasına Tel Gezdirici İlavesi

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

PLC girişlerine bağlı olarak belirli bir oranda pulse çıkışı elde edilmek isteniyor ise burada DVP-SS2 serisi PLC değil DVP-SV2 serisi PLC kullanılmalıdır. DVP-SV2 doğrundan pozisyon takibi sağlayacaktır. DVP-SS2 yalnızca hız takibini sağlamaktadır.

CSFO komutunda çarpan değeri negatif bir sayı girilemediği için doğrudan encoder giriş yönünü referans alacaktır. Ancak PLC'de CSFO komutu ile Y0'dan pulse çıkışını elde ettikten sonra Y1 çıkışı yerine PLC'nin farklı bir çıkış noktasını yön çıkışı olarak kullandığınızda yön sinyalinide PLC programından CSFO komutundan bağımsız kontrol edebilirsiniz.

(13) PLC CSFO Komutu İle MPG (El Çarkı) Uygulaması örneğinde komut ile ilgili bilgiler örnekleme ile birlikte verilmiştir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön