Ispsoft STL komutu kullanımı

Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Ispsoft STL komutu kullanımı

Mesaj gönderen Yakup1715 »

Merhabalar, Wplsofta STl komutunu sıklıkla kullanıyorum. Şuanda Ispsoft programı üzerine çalıyorum. Ispsoftta STL komutunu yazdığımda "invalid instruction" hatası alıyorum. Wplsofta yazdığım STL komutlu programı Ispsofta açtığımda ekteki gibi ayrı bir satırda yer alıyor ve program STL komutunda hata veriyor. STL komutunu Ispsofta nasıl kullanıldığı hakkında bir örnek paylaşır mısınız?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Ispsoft STL komutu kullanımı

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

STL'de yazılmış proje dosyasının orjinal yani WPLSoft projesini mesaja ekleyebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Turhan Bey proje dosyasını ekte paylaştım. Şuandaki asıl problemim DVP serisi PLC ile yazdığım programı AS serisi PLC'ye dönüştürmek istiyorum. Ispsoft programında DVP serisi PLC seçtiğimde STL komutunu kullanabiliyorum fakat PLC'yi AS serisi yaptığımda hata alıyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

CPU modelinin aynı kalmak şartı ile programlama editorunun değişeceğini varsaymıştım. DVP serisi PLC'ler ile AS serisi PLC modellerinin CPU yapısı birbirinden farklı olduğu için birebir dönüşüm mümkün değildir.

Benzer durum registerler içinde geçerlidir. AS serisi PLC grubunda varsayılan ayarlarda D20.000-D23.999 data aralığı kalıcı data bölge iken DVP serisi PLC'de bu adres bölgesi tanımsızdır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Anladım Turhan Bey, peki AS serisi PLC de STL komutunu kullanamıyor muyum?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

AS serisi PLC'de STL yani step ladder bulunmuyor. Adımlı çalışma istenen uygulamalarınız için SFC programlama dilini kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön