Frekans Dalgalanması

Kullanıcı avatarı
gpeker
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Frekans Dalgalanması

Mesaj gönderen gpeker »

Merhaba
VFD-EL sürücüde PWM ile hız kontrolü yaparken dalgalanmayı nasıl önleyebiliriz? Örnek olarak frekans 300hz-299hz... aralığında sürekli dalgalanıyor. Bu durum da motorun stabil hızda çalışmasını engelliyor.
Ya da imkan yoksa frekans ayar duyarlılığını yavaslatamaz mıyız?

Umarım doğru anlatabildim. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Frekans Dalgalanması

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Değer değişimi belirtilen Frekans set değerimidir yoksa aktüel output frekans değerimidir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
gravis_pro
İletişim:

Mesaj gönderen gravis_pro »

Turhan yazdı: 21 Şub 2022, 10:37 Merhaba,

Değer değişimi belirtilen Frekans set değerimidir yoksa aktüel output frekans değerimidir?
Turhan Bey
Eski kullanıcı adıma ait şifreye ulaşamadığım için yeniden üye oldum sorunuza cevap veremedim.

Max frekans set değerim 400hz. Lakin bu dalgalanma her frekansta artı eksi 3-5 hz oynuyor.

Harici potans bagladığımda sorun yok. Sanıyorum benim pwm kaynagımdaki ufak voltaj dalgalanmaları buna yol açıyor. Duyarlılığını düşürüp daha az etkilenmesini sağlayabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

VFD-EL serisi sürücü için analog input filtre gibi bir parametre değerine rastalayamadım. Farklı bir bilgi edinirsem bu başlık altında paylaşıyor olacağım.

Not: Donanımsal olarak AVI-ACM klemensleri arasına 0.47mikrofarad'lık bir kondansatör bağlayabilirseniz analog sinyalde oluşan dalgalanmaların önüne geçebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön