boy hatası

Kullanıcı avatarı
efor0619
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

boy hatası

Mesaj gönderen efor0619 »

merhabalar, dvp15mc ile çizmiş olduğum cam eğrisi ile ucar makas uygulaması yapıyorum ancak çıkan ilk ürün boyu hatalı, sonrasında çıkan ürünler istenilen boyda çıkıyor. bunun sebebi nedir ? nasıl düzeltebilirim ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: boy hatası

Mesaj gönderen Uğur »

Bunun yöntemi ile alakalı çeşitli faktörleri olabilir. İlk harekette ürün boyunu aktivasyon pozisyonundan ayarlamalısınız böylelikle ürün boyu geçmiş olur. CAMIN bloğunda hız ve acc değerlerini uygun ayarlayın aksi taktirde cam eğrisi master slave ilişkisinde yakalanamayabilir. Yönetiminizi açarsanız üzerinden tartışabiliriz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
efor0619
İletişim:

Cam tablosunu periyodik olarak işliyorum o yüzden activasyon pos kullanmıyorum. camIn ilk periyodunda hız ve acc yi dikkate aliyormu ondan da emin değilim.
tablo şu şeklide ;
6000mm lik ürün için 4900mm de senkron oluyor tabi servo pozisyon 50mm de olduğu için ve senkron 1050mm de bittiği için ürün boyunun 5900 olmasını bekliyorum ancak ilk boy bu değere yakın, daha sonraki boylarda 6000mm ye yakın değerler çıkıyor. belkide ilk ürün doğru çıkıyor ondan sonraki ürünlerin hepsi hatalı ölçü çıkıyor olabilir.

Resim
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Öncelikle periyodikte çalışsa eğri senkronizasyonu belirler doğal olarak ilk kesilecek ürünün boy hesabı yapılmamış siz senkron ol dediğiniz anı kesmiş olur. Ama aktivasyon pozisyonuna 100mm girerseniz siz ilk start verdiğinizde 100 mm malzemenin geçmesini bekler ve ona senkron olup keser ve sonrasında periyodik çalışmaya devam eder.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
efor0619
İletişim:

Aslında 2. ve 5. segmentler de rampalanma yaptımam gerekiyor ve bu yüzden hata oluşuyor, senkron oluyorum sonrasında rampalanma yaptığım için problem oluyor. ilk ürün deki hata kadar activasyon pos yazarsam problerm ordadan kalkar ise sorunu çözmüş olurum.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

İlk startı geciktirecek deneyebilirsiniz.

Whatsapp Kanal

“MC Forum” sayfasına dön