RAMPALI PULSE ÇIKIŞI ANLIK DEĞERİNİ GÖRME

Kullanıcı avatarı
isinertugrul
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

RAMPALI PULSE ÇIKIŞI ANLIK DEĞERİNİ GÖRME

Mesaj gönderen isinertugrul »

Herkese merhaba. Eski bir kumaş ebatlama makinemizi revize ettik ve yazılım üzerindede birkaç değişiklik yaptık. Makine 14SS2 transisistör çıkışlı bir plc'nin Y0 ve Y1 kontaklarına rapalı pulse çıkışı vererek servo ile çalışmakta. D408 değeri pulse çıkış hızı olarak, D410 değeri ise istenilen kumaş ebatı değeri olarak görev yapmakta. Amacım D410'a girilen değerin, bu değere ulaşana kadar anlık olarak görebilmek. Nasıl yapabileceğim hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: RAMPALI PULSE ÇIKIŞI ANLIK DEĞERİNİ GÖRME

Mesaj gönderen Turhan »

DVP-SS2 PLC Y0 pulse output register adresini kullanabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
isinertugrul
İletişim:

Turhan yazdı: 14 Haz 2022, 16:27 DVP-SS2 PLC Y0 pulse output register adresini kullanabilirsiniz.

.
İlginize çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
isinertugrul
İletişim:

Tekrardan herkese merhaba. Başka bir proje için mevcut yazılım üzerinde değişiklikler yaparak kullanmak istedim. Yine aynı şekilde 14ss2t plc'nin Y0 ve Y1 çıkışlarını kullanarak DPLSR komutu ile servo motor sürdüm. Birkaç sıkıntım var. Birincisi ve en önemlisi hmi üzerinden bileme hızını 100'ün altına düşürdüğüm vakit servo senkron bir şekilde belirli bir süre ileri yönde belirli bir süre ise geri yönde çalışmakta. 100'ün üzerine çıktığım vakit hiç bir problem yaşamıyorum. İkincisi ise D1030 pals gösterge registeri istediğim hızdan fazla gösteriyor. Yazılımda çarpma ve bölme ile yaptığım değerleri 100 yaptığım vakit normal gösteriyor fakat makine istediğim süreden önce durmuş oluyor. Süreyi ekran görüntüsünü attığım değerler ile bulmayı başardım. Bu değerler ile oynamadan gösterge registerine bölme işlemi girdiğimde bir değişiklik olmadı. Hmi ve plc yazılımınıda ekde sundum. Bu sorunlarım hakkında yardımcı olursanız çok mutlu olurum. İyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Servo motorunuzun çözünürlük değeri nedir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
isinertugrul
İletişim:

Elektronik dişli çarpanı 3000 elektronik dişli böleni ise 50'ye ayarlı.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Motor çözünürlüğünüz model koduna göre farklılık gösterir. Sürücü modeliniz nedir?
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
isinertugrul
İletişim:

GMT GSM80F 0.75kw. Açıkcası özelliklerde çözünürlük ile alakalı birşey bulamadım.
Kullanıcı avatarı
isinertugrul
İletişim:

Gmt servisinden 65536 bilgisini aldım. Ama onlarda tam emin değiller. Çözünürlük nedir tam olarak anlayamadılar.
Kullanıcı avatarı
isinertugrul
İletişim:

Sorunun kaynağını buldum. Yazarken bir yanlış yapmışım. Şuan iki küçük sorunum kaldı. Birincisi D1030 pals gösterge registeri istediğim hızdan fazla gösteriyor. Yazılımda çarpma ve bölme ile yaptığım değerleri 100 yaptığım vakit normal gösteriyor fakat makine istediğim süreden önce durmuş oluyor. Süreyi ekran görüntüsünü attığım değerler ile bulmayı başardım. Bu değerler ile oynamadan gösterge registerine bölme işlemi girdiğimde bir değişiklik olmadı. İkincisi ise m1029 pozisyon tamamlandı biti işlevini görmüyor. Pozisyon tamamlansa dahi tetiklenmiyor. Nc kontak yaptığımda hmi'da sorunsuz görüyorum. Hmi ve plc yazılımınıda ekde sundum. Şimdiden teşekkürler...

“PLC Forum” sayfasına dön