HMI-HMI Arası Haberleşme

Kullanıcı avatarı
mevltsnmez
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI-HMI Arası Haberleşme

Mesaj gönderen mevltsnmez »

Merhaba,
Elimde bir adet ethernet portlu PLC, bir adet ethernet portlu DOP-B HMI ve bir adet ethernetsiz DOP-B HMI mevcut. PLC ile HMI arası ethernet üzerinden haberleşiyorum. PLCnin diğer haberleşme portları da dolu. iki HMI arası COM1/COM2 üzerinden herhangi bir şekilde bağlantı kurabilir miyim? İkinci ekranda sadece değer göstermek istiyorum. Böyle bir bağlantı mümkün müdür?
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: HMI-HMI Arası Haberleşme

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

Aşağıdaki resimlerde gösterildiği şekilde okuma yapabilirsiniz. Buna göre PLC ile haberleşilen HMI'ın COM2 portunu ASCII(MASTER) seçerek Arkaplan macro'dan Slave HMI'ın $0 adresine PLC'nın D0 datasını gönderebilirsiniz.
MASTERHMI.png
mastermaccro.png

Slave HMI'da yapılması gereken haberleşme ayarıda aşağıdaki gibidir. Sonrasında ekrana Sayısal Değer Göster elementi konulup $0 okunur.
SLAVEEKRAN.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
Tolunay
İletişim:

Mesaj gönderen Tolunay »

Merhaba,

Master HMI : DOP-B07E411
Slave HMI : DOP-B07S411
PLC : DVP-12SE

Kullanıyorum yukarıda göstermiş olduğunuz adımları uyguladım. Fakat PLC'nin D0 datasına her hangi bir sayı yazdığımda Communication Error 3 hatasını alıyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Tolunay
İletişim:

Mesaj gönderen Tolunay »

Almış olduğum hata kablo kaynaklı bir sorunmuş kablo değiştirdiğimde hata çözülmüştür.

“HMI Forum” sayfasına dön