USB İLE REÇETE AKTARMA

Kullanıcı avatarı
viracolor
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

USB İLE REÇETE AKTARMA

Mesaj gönderen viracolor »

Merhaba iyi günler,
Elimde Dop 110cs bulunmakta. Excel de girdiğim dataları, USB ye atıp, DOP EKRANIMA takıp reçeteye yazdırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Örneği var mı?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: USB İLE REÇETE AKTARMA

Mesaj gönderen Turhan »

EXENRCP ve IMENRCP makro komutları ile gelişmiş reçete verilerinizi USB'ye import/export etmek için kullanabilirsiniz.

Re: recete yazma başlığındaki dokümanda yer alan örnek komut satırlarını kullanmayı deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
viracolor
İletişim:

PDF deki aynı örneği yapmaya çalışıyorum. Fakat resim olarak da atmış olduğum EXENRCP tuşuna bastığımda hiç bir şey tetiklenmiyor. Pdf deki başlangıç makrosunu yazip $5.0 ve $6.0 olarak da denedim bir türlü tetikliyemiyorum.
Eğer USB belleğimi, sisteme enerji vermeden önce takarsam, sistem açılır açılmaz hiç bir tuşa basmadan verileri usb ye yüklüyor. Ama ben bir tetik gönderildiği zaman verileri almak/vermek istiyorum
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bu komutları hangi makro bölümüne eklediniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
viracolor
İletişim:

Turhan bey, başlangıç makrosuna eklemiştim.
Ama az önce şöyle bir şey denedim ve istediğim gibi çalıştı.
Komutları arka plan makrosuna ekleyip, IF $12.0 == ON kodunu kullandım. Boylelikle $12 nolu push buton'uma bastığımda başarılı bir şekilde veri aktarımı yapabildim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Arkaplan yada Clock makroya belli bir IF koşulu koyabileceğiniz gibi Buton elementinin ON makrosuda bir saykıl çalışacağı için IF koşulu olmaksızın bu satırada kodlarınızı yazabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön