HMI Popup Kapatma Sorunu

Kullanıcı avatarı
iletisim
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI Popup Kapatma Sorunu

Mesaj gönderen iletisim »

Merhaba DVP12SE ve hmı arasında durumu göre popup çıkması gereken bir sayfa yapmayı planlamaktayım. Plc'de bir M alanı aktif olana kadar açık olana kadar bir popup sayfası ekrana geliyor ona evet onayı verinceye kadar popup açık kalıyor, sonra onay sonrası otomatik kapansın istiyorum. Ama onay verdikten sonra popup kapanmıyor.Pencerenin çarpısıyla kapatmak zorunda kalıyorum. Popup un onay butonunun On makrosuna sadece CLOSESUBSCREEN(5) makrasonu yazınca hata aliyorum. Derleme yapamıyor. Onay butonuna basınca anasayfaya dön şeklinde güncellersemde , popupu kapatsam bile diger sayfalara geçişe izin vermiyor, sürekli ana sayfaya atıyor beni dolayısıyla işlevsel olmuyor . HMI model DOPB07E4152dir. Yardımınız için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: HMI Popup Kapatma Sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

Pop-up (Alt sayfa) sayfasında bulunan buton elementinin 'işlem sonrası makro' satırına 'Closesubscreen' makro komutunu eklediğimde altsayfa sorunsuz kapanabiliyor.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:

Re: HMI Popup Kapatma Sorunu

Mesaj gönderen firukk »

Bende sizinle benzer bir şey uyguladım. Sistemdeki bir arıza için alt sayfa oluşturdum. Alt sayfanın da sayfa ayarları penceresinden "başlık çubuğunu göster" seçeneğindeki tiki kaldırarak ekranın üzerindeki çarpı işareti çıkan kısmı kaldırdım. Sistem çalışırken ilgili arıza durumu oluştuğunda bu alt sayfa açılıyor ve köşedeki çarpıdan kapanamıyor. Pencereyi kapatabilmenin ve sistemi çalıştırabilmenin tek yolu arızayı gidermek. Arızayı giderince açılan bu arıza sayfasında arıza varken gizli olan bir buton çıkıyor. Çıkan butona basınca hem sayfa kapanıyor hem sistem kaldığı yerden devam edebiliyor. Buton olarak ise çoklu aksiyon butonu kullandım.
Makro nispeten biraz daha uğraştırır sanırım buton ile daha pratik çözülebilir diye düşündüm. Faydalı olur umarım :)

“HMI Forum” sayfasına dön