ecam atlama sorunu

mernart
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ecam atlama sorunu

Mesaj gönderen mernart »

merhabalar:

omera makinesi uygulaması yani merkezinden döndürdüğüm kenarlarında radius bulunan dikdörtgen şeklinde parçayı, belirli çapda bir disk ile takip edip sac firesini kestiğimiz uygulamamız mevcut. 20 noktadan oluşacak şekilde denklemlerle hesapladığım projede. kenarları dolanırken atlamalar yapıyor. değişkenleri cam write komutu ile cam tablosuna işliyorum. cam grafiğinden farklı bir şekilde kenar dönüşlerinde atlama yapıyor.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
mernart
İletişim:

Re: ecam atlama sorunu

Mesaj gönderen mernart »

ancak sorunu çözemedim cam tablosunu aktif değerlerini cam grafiğini izleyebildiğimiz bir özellik söz konusu mudur ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

ECAM i izleyebileceğiniz bir bölüm yoktur ama şüphelendiğiniz camwrite fonksiyonu ise bunun için sağlıklı çalışmadığını düşündüğünüz cam eğrisini direk çizerek çağırın ve çalışmanın doğruluğunu burada izleyin. Böylelikle camwrite değiştirdi değşitirmedi ikilemine düşmemiş olursunuz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

bahsettiğiniz şekilde yaptım ancak çözemediğim nokta cam eğrisinde bulunan segment menüsünde yer alan noklaraın line mı parabolik mi geçeceğine yönelik nokta ve hız değerleri. yukarıda paylaştığım şekilde line ve hızları düzenledim ancak cam write fonksiyon bloğunda bu line durumuna dair bir veri yazılamıyor. g kodu denesem daha sağlıklı olur mu sizce. ekte görüldiğü gibi noktaları kontrol etmek için ekrana aldım. bu değerlerle elde ettiğim cam grafiğini de yeniden girip ekledim. segment ayarlarını yapmadığım görsel 4 numara, farklı 2 şekilde düzenlediğim durumların grafikleri de 5 ve 6 da yer almakta.
mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

değerleri direk girdiğimde eldeettiğim grafik bu
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Ana cam eğrisinde segment ne ise değiştirdiğinizde sadece nokta değişmiş olacağından o kısımda aynı olacaktır. En altta farklı çıkması tüm segmentleri degre5 olarak ayarlamanızla ilgilidir.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

5 degree sıralamasını baştan yaptım ancak sağlıklı çalıştıramadım velocity hız değerini cam write fonksiyon bloğunda olduğunda 0 veriyorum sürekli bu değerdeki deşiklik de cam eğrisinde değişikliğe neden oluyor.
Kullanıcı avatarı
tiluamin
İletişim:

Mesaj gönderen tiluamin »

Merhaba, benzer uygulamayı GCode oluşturarak yapıyoruz, yardımcı olabiliriz.

“MC Forum” sayfasına dön